Jak naložit s odpadem z demolice domu? Nechte ho recyklovat

Jak naložit s odpadem z demolice domu? Nechte ho recyklovat
Jak naložit s odpadem z demolice domu? Nechte ho recyklovat

Demolice domu je těžká práce pro profíky. Ideální je najmout si firmu, která se o demolici postará na klíč od A až do Zet, tedy od zbourání stavby až po naložení s odpadním materiálem. Nejen že ho nebudete muset vyvážet vlastními silami, ale také umožníte jeho recyklaci.

K demolici domů se přistupuje z různých důvodů. Někdy je stavba již nevyhovující a statik usoudí, že v ní dál žít nelze. Jindy prostě překáží, majitelé si na pozemku chtějí postavit modernější dům. Na vině může být i azbest v konstrukcích domu, v takovém případě je nutné spolupracovat s odborníky na likvidaci azbestu. Ať už je důvod, proč sháníte demoliční práce, jakýkoliv, vždycky se budete potýkat s odpadem vzniklým po demolici.

Odpad z demoličních prací může dále posloužit

Jak probíhá likvidace odpadu z demolice? On se v prvé řadě vůbec nemusí likvidovat. Stačí ho jen trochu upravit a může sloužit dál. Beton, asfalt či staré cihly, všechno tohle lze dále použít.

Demoliční práce spolu s recyklací odpadu nabízí firma Recyklace Přeštice, s.ro. Zajišťuje také stavební materiály. Pojďme se podívat, jak nakládá s odpadem po demolici.

Co se děje se stavebním odpadem?

Firma si poradí s betonovými skružemi, betonovými obrubníky, starými cihlami, střešními taškami, keramickými výrobky, zeminou, kamením, kamenivem, nosníky ze staveb i asfaltem bez dehtu.

Tohle všechno vlastními vozy odveze do areálu firmy a poté dá do drtičky. Po drcení stavební suti jde drť do třídicí linky, která ho rozdělí na tři různé frakce. Výsledkem je recyklát, který se dá použít třeba pro podklad silnic, podloží terasy, příjezdové cesty či stání pro auto. Odebírají ho města, firmy i soukromé osoby.

Nepřidělávejte si starosti s odvozem demoličního odpadu na skládku. Obraťte se na ty, kdo vše vyřeší za vás. Více informací a kontakt najdete na www.recyklaceprestice.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..