Jak na odškodnění nehody bez povinného ručení vozidla

Jak na odškodnění nehody bez povinného ručení vozidla
Jak na odškodnění nehody bez povinného ručení vozidla

V praxi se lze někdy setkat se situací, kdy dojde k dopravní nehodě s následkem smrti. A kdy zároveň viníkovo vozidlo nemá povinné ručení. Jak je možné v takovém případě postupovat?

Jak je možné žádat odškodnění?

I když je vozidlo viníka dopravní nehody bez povinného ručení, mohou pozůstalí po oběti autonehody dosáhnout na odškodnění smrtelné autonehody. V zákoně o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je totiž uvedeno, že odškodnění je možné žádat u České kanceláře pojistitelů. V uvedeném případě právě Česká kancelář pojistitelů nahradí pojišťovnu vozidla viníka nehody.


Odškodnění je poškozeným poskytováno z garančního fondu, přičemž Česká kancelář pojistitelů jej následně vymáhá po viníkovi nehody. Pokud dojde k dopravní nehodě s nepojištěným vozidlem s následkem úmrtí, je poměrně zásadní šetření policií – Česká kancelář pojistitelů totiž obvykle požaduje doložení dokumentace z trestního řízení vůči viníkovi nehody.

Jaké odškodnění je možné žádat

Pozůstalí po zesnulém mohou žádat několik možných odškodnění. Patří mezi ně zejména odškodnění duševních útrap, odškodnění nákladů pohřbu nebo třeba odškodnění výživného pro pozůstalé.

Nechte si poradit

V každém případě platí, že každý případ je v rámci odškodnění posuzován individuálně. Pokud se ve spleti paragrafů neorientujete, doporučujeme obrátit se na specializovanou advokátní kancelář. 

Více informací ze světa odškodnění dopravních nehod najdete na www.odskodneninehody.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..