Jak na rozšířené póry?

Jak na rozšířené póry?

Jak na rozšířené póry?

Rozšířené póry umí pěkně potrápit, zvlášť když mají tendenci se často ucpávat. Pleť s takovými póry navíc snadno a ve velké míře přitahuje různé nečistoty, díky kterým se pak v pórech usazují nežádoucí bakterie. Dobré je, když obličej nejdříve důkladně omyjete a poté ještě opláchnete vodou, do které dáte čerstvou citronovou šťávu.

Likér na stažení pórů

Nemusíte utrácet stovky i tisíce korun za různé přípravky v obchodech, bohatě si vystačíte s přírodními ingrediencemi, které máte doma nebo si je za pár korun pořídíte při běžném nákupu potravin.

Chcete-li ucpané a rozšířené póry opravdu pečlivě vyčistit, pomůže Vám k tomu pleťová voda z obyčejné salátové okurky. Navíc Vám okurka pleť také vyhladí.


  • Nastrouhejte čerstvou salátovou okurku na nerezovém struhadle, stačí jen 250 gramů, dejte jí do kameninové či skleněné nádoby, zalijte alkoholem tak, aby byla hladina těsně nad okurkou, a nechte jí zhruba 7 až 10 dní vylouhovat. Po uplynutí této doby sceďte a okurku vymačkejte. K získanému výluhu přilijte 300 g destilované vody, 15 g glycerinu a promíchejte. Používejte jako běžnou pleťovou vodu. Výsledkem bude hladká a rozjasněná pleť spolu s čistými póry.

Čistá pleť

Přestože se starý způsob čištění pleti považuje za přežitek a spousta lidí ho neuznává, čas od času není na škodu, když si při domácí péči zkusíte pleť napařit a černé tečky vymačkat. K napaření a tím změkčení kůže pomáhá pára z mateřídoušky či heřmánku, pokud nechcete sedět s obličejem nad párou, můžete si z těchto bylinek připravit jen obklad. Při čištění pórů a vymačkávání černých teček musíte dbát na dodržování maximální hygieny.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..