Jak na zadřenou třísku?


Jak na zadřenou třísku?
Jak na zadřenou třísku?

Uklízeli jste doma, nebo jste kutili na zahrádce a najednou se Vám z ničeho nic do prstu zadřela tříska? Pak s jejím odstraněním rozhodně neváhejte, protože i obyčejná tříska může znamenat vážný zdravotní problém. Většina z nás často nad třískou mávne rukou, že to nic není, jen jí stačí jehlou či pinzetou prostě vyndat, stačí však i miniaturní kousíček dřeva, který Vám zůstane v ráně a může Vám způsobit pořádné patálie. Často se stává, že i s takovou banalitou musíme vyhledat pomoc lékaře, aby nám třísku vyndal.


Jak si snadno poradit?

Pokud se Vám stane, že tříska nepůjde jen tak vyndat pinzetou, zapomeňte na dloubání jehlou, špendlíkem a podobně, použijte docela obyčejný třtinový cukr. V mističce smíchejte kousek navlhčeného mýdla, které bude tak trochu rozpatlané, přidejte trochu třtinového cukru a nechte rozpustit. Vzniklou lepkavou směs dejte doprostřed náplasti, přilepte na postižené místo, kde je tříska a nechte přes noc působit. Ráno jen náplast strhněte a třísku, která díky této směsi přes noc povolila, vytáhněte za pomoci pinzety. Někdy dokonce tříska sama vyleze ven, když se strhne náplast. Jako náhražku za mýdlo lze použít i sádlo.

  • Někdy také pomůže, když prst či celou končetinu s třískou vložíte do horké vody (tak horké, co vydržíte) a necháte zhruba 15 – 20 minut máčet. Tříska díky tomu povyleze blíže k povrchu a pak půjde snáze vytáhnout.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..