Jak opravit dřevěnou podlahu

Jak opravit dřevěnou podlahu

Když si pořídíte dřevěnou podlahu, máte jistotu, že je vaše podlahová krytina nejen zdravotně nezávadná, ale také trvalá. Renovuje se běžně i více než sto let stará podlaha. Opravy jsou samozřejmým procesem v prostorách, kde je podloha velmi namáhaná.

Dekády spokojeného užívání podlahy

Dřevěné podlahy si domů nepořizujete na tři nebo pět let. Jedná se o hodnotu na mnoho desetiletí dopředu. Plovoucí podlahy se navíc snadno udržují. Stačí jen vlhký hadřík a každý den je v interiéru dokonale čisto. Dřevěné podlahy lze přitom renovovat i několikrát, včetně dobře známých dřevěných parket. Při každé renovaci se totiž povrch zmenší o pouhý milimetr. Než ale dojde k potřebě renovace podlahy, uplyne mnoho roků. Mezitím se stačí spolehnout na základní opravu podlahy.

Sada na opravu podlahy vyřeší mnohé potíže

Občas se na velkých plochách objeví drobné škrábance, nebo podlaha začne být matná. V tom případě jen stačí, abyste na povrch nanesli voskové leštidlo, fermež nebo terpentýnový olej. Následně povrch vyleštěte. Mělké rýhy lze vyřešit i pomocí sady na opravu dřevěné podlahy. U té se často vyskytuje i barevná paletka.

Poškození laku podlahy

Objevili jste po letech místa, kde se olupuje lak na vaší podlaze? Zde bude nejlepší se vrhnout do opravy celého laku. Stačí jen obrousit problematická místa a dát se do lakování celé podlahy. Pomocí speciálních nástrojů máte povrch celé podlahy nalakovaný za několik vteřin až minut. Je to opravdu snadné. Poté už jen nechejte lak dobře proschnout tím, že místnost odvětráte.

Mezery mezi podlahovými prkny

Někdy se může stát, že se mezi jednotlivými prkny podlahy vytvoří štěrbina. Pokud se jedná o větší prostor, nebojte se zde zatlouct laťku vyrobenou na míru. Při menších mezerách stačí prostor vyplnit speciálním tmelem určeným na dřevo.

Opravu malých poškození zvládnete svépomocí.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..