Jak zkrášlit vaši zahradu

Jak zkrášlit vaši zahradu
Jak zkrášlit vaši zahradu

Zahrada je místo, kde si přejeme nejen vypěstovat zdravé potraviny, ale především kde můžeme naplno relaxovat a užívat si estetický prostor v samém srdci přírody. Co zde nesmí chybět? Podívejte se na tipy.

Odpočinek i příjemné zastavení

Vaše zahrada nemusí být obrovská, aby mohla nabízet dostatek místa pro odpočinek. Zahradní lavice se totiž hodí umístit nejen do přístřešku, kde je centrální posezení, ale také na jiná místa ve vaší zahradě. Kde je nejkrásnější zákoutí? Máte oblíbené místo, odkud pozorujete západ slunce, nebo třeba hvězdy? Umístěte zahradní neboli parkovou lavičku ve strategickém místě nebo podle velikosti klidně po celém prostoru zahrady a vytvořte si tak svůj vlastní park s mnoha zastávkami. Kde si budete číst svou knihu? A kde poslouchat příjemnou hudbu?

Večerní krása, která neomrzí

Když máte na zahradě svá vlastní oblíbená místa, je na čase je trochu zabydlet. Vedle lavičky můžete umístit květináč s oblíbenými rostlinami, nebo jen keramické dekorace. Výborným tipem jsou i zahradní dekorace se zabudovaným osvětlením. Solární systémy přes den akumulují energii ze slunce, večer se dekorace rozsvítí. Vaše zahrada tak dostane působivou atmosféru nejen přes den, ale i ve večerních hodinách.

Je libo hrníčky?

Kromě kupovaných dekorací si můžete dopřát i něco low cost. Máte doma pár starých hrníčků, které už nevyužíváte? Začněte novou tradici. Pověste je na plot a těšte se z toho, jak budou přibývat. Následné návštěvy požádejte, aby vám pokaždé přinesly jeden hrníček. Za jak dlouho bude vaše zahrada ohraničena barevnými skvosty, je jen na vás. Výborný nápad, jak zužikovat nádobí, které již nevyužíváte.

Co byste řekli dekoracím, které budou vaši zahradu zdobit i mimo hlavní sezónu. Nasbírejte si přírodniny a vytvořte v květináčích působivou podzimní dekoraci, nebo později ozdoby s vánoční tématikou. Zahrada může být překrásným zastavením po celý rok.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..