Proč používat ekologické čisticí prostředky?

Proč používat ekologické čisticí prostředky?
Proč používat ekologické čisticí prostředky?

V poslední době sílí trend, kdy se vracíme k přírodním produktům, které nezatěžují životní prostředí. Ekologické čisticí prostředky jsou ale obvykle dražší, což je také důvod, proč se jim někteří lidé vyhýbají. Důvodem je možná také to, že nevědí, proč by do nich měli investovat. Lidé, kteří mají problémy s pokožkou nebo prostě nechtějí, aby stopa chemikálií zůstala ve vodě dlouho, se však na takové přípravky rádi obrací.

Podráždění pokožky

Tím prvním hlediskem, které se nás týká asi nejvíce, jsou kožní problémy. Svědění, vyrážky a zarudnutí pokožky mohou vznikat v souvislosti s chemikáliemi, které používáme například na čištění vany. Také přípravky na mytí nádobí mohou naši pokožku dráždit. Chceme-li tyto problémy odstranit, měli bychom začít používat přírodní kosmetiku, ale také přírodní čisticí prostředky. V současné době už je jich na výběr celá spousta a jejich účinky jsou obdobné chemickým přípravkům.

Stopa chemikálií ve vodě

Ekologické čisticí přípravky využívají tenzidy na rostlinné bázi. Běžné čisticí prostředky pak na chemické bázi, a navíc obsahují další škodlivé látky, jako ropné produkty, fosfáty, syntetické vůně, konzervanty a barviva. Chemikálie obsažené v takových prostředcích jsou vyrobené člověkem, ale je možné je nahradit přírodními variantami. A to aniž by došlo ke snížení účinku čištění. Pokud používáme přírodní produkty, můžeme se spolehnout na to, že pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství. Jejich používáním tedy šetříme přírodu.

Nejvíce si ekologické prostředky uvědomují maminky, zvláště například při výběru pracího prostředku pro děti.

Testy na zvířatech

Čisticí prostředky na podlahy, umývadla nebo třeba kosmetické produkty mohou být testovány na zvířatech. Možná jste zaznamenali kampaň, v rámci které se některé české celebrity měly dívat na záběry takovýchto testů na zvířatech. Žádná z celebrit video nedodívala a celá řada jich se rozplakala. Ano, testy na zvířatech jsou skutečně kruté, proto je třeba používat takové prostředky, které takto testovány nebyly. Ekologické čisticí přípravky obvykle nejsou testovány na zvířatech.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..