Jak opravit Windows 7


Jak opravit Windows 7
By: Esparta Palma

Windows 7 je skvělý operační systém, ne vždy však funguje jak má a může se vyjímečně stát že se něco porouchá a vy nevíte co. Právě o tomto problému si dnes něco řekneme a na závěr poradíme jak problém řešit.

Jak se může Windows 7 poškodit ?

Dobrá otázka, v základní instalaci nijak. Avšak operační systém tu není od toho aby jsme se na něj

Jak opravit Windows 7
By: Travis Isaacs

dívali, nýbrž od toho aby jsme jej plně využívali – nainstalujete si Google Chrome protože původní Internet Explorer vám nevyhovuje a nakonec se rozhodnete zkusit i prohlížeče Firefox a Opera, pro nějaké ty čerstvé novinky si stáhnete RSS feed aplikaci, IP scanner… a počítač se začne plnit a plnit. Právě zde vzniká problém, který však může být trochu hlouběji než se může zdát..


Aplikace které si nainstalujete do počítače jsou/mohou a nemusí být dobře napsané (tj. vytvořené) a mohou tak obsahovat mnoho chyb které mohou být nejen potenciální hrozbou pro vaše soukromí před zvědavci. Můžou však mít také za následek neočekávaná vypínání počítače, špatné chování jiných programů nebo špinění disku zbytečnými a nepotřebnými soubory.

Jak jej tedy můžu opravit ?

Je více možností:

  • opravení kompletní přeinstalací systému (všechny soubory a programy budou smazány)
  • opravení pouhého systému (tj. zachování souborů a obvykle i programů)
  • „individuální“ odstranění problému

Kompletní přeinstalace systému

Jedná se o novou, čistou instalaci Windows 7. Provádí se z instalačního CD média které jste dostali při koupi svého zařízení.

Opravení systému

Tato možnost je šetrnější k vašim souborům a programům (soubory vám zůstanou), provádí se taktéž z instalačního CD média, avšak při volbě typu instalace zvolíte „Oprava systému Windows 7“. Následně bude provedena diagnostika a případný problém odstraněn. Pakliže nepomůže tato možnost, zkuste následující postup.

Individuální odstranění systému

Tato možnost je z výše zmíněných nejsložitější. Je potřeba si vzpomenout které programy byly naposledy instalovány a které změny byly prováděny.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..