Jak pečovat o boty?


Jak pečovat o boty?
Jak pečovat o boty?

Zapomeňte na to, že stačí boty jen oklepat o rohožku, doma oprášit suchým nebo vlhkým hadrem a když budou od bláta, tak opláchnout pod vodou a je hotovo. O každé boty, bez ohledu na to, jaký je to materiál musíte pečovat, jinak je budete moci za chvilku vyhodit.

Kůže a mýdlo

Boty z kůže vypadají elegantně a mají svůj osobitý styl, proto je důležité, udržovat je čisté. Používejte na ně měkkou houbičku či jemný měkký hadřík, jedno nebo druhé navlhčete v mýdlové vodě, vyždímejte a boty opatrně očistěte. Jakmile je umyjete, nechte je oschnout a pak boty ošetřete bezbarvým krémem, který je určený na boty. Namažte je celé a snažte se nevynechat ani kousek kůže.


Na semiš opatrně

Tento materiál je velmi choulostivý, proto vždy používejte jedině prostředky, které jsou přímo určené pro semiš, k tomu si pořiďte pryžový kartáček a obyčejnou gumu, ta se dá použít, když jsou boty opravdu hodně špinavé, na odstranění skvrn. Rozhodně nesmíte nikdy používat vodu ani krémy. Boty by se zničily. Pokud chcete zamezit tomu, aby Vám barva na botách vybledla, pak je ošetřete speciálním sprejem, jenž je určen přímo pro velur.

Lakované boty

Pro začátek je nutné připomenout, že by se tento druh bot neměl nosit v mrazu. Na jejich údržbu Vám postačí jemný navlhčený hadřík a speciální krém, kterým boty vyčistíte. Po vyčištění je ještě vyleštěte utěrkou z mikrovlákna, kterou musíte prát jen v čisté horké vodě.

Textil

Jestli patříte mezi jedince, kteří hodí boty vyrobené z textilu do pračky a víc je neřeší, pak to už nedělejte, jinak si boty poničíte. K čištění použijte mýdlovou vodu spolu s houbičkou nebo hadrem, které v ní namočíte. Po vyčištění pak použijte sprej na textil, který jim vrátí potřebnou impregnaci.

Poznámka: pokud máte boty, na kterých je kombinace různých materiálů, pak musíte jejich čištění přizpůsobit požadavkům každého z nich, z čehož vyplývá, že každou část budete muset vyčistit jinak.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..