Jak přikrmovat ptáčky v zimě?


Jak přikrmovat ptáčky v zimě?
Jak přikrmovat ptáčky v zimě?

Přestože to spousta lidí odsuzuje má přikrmování ptáků své opodstatnění, neboť se jich díky tomu ročně zachrání tisíce. Každý kdo má možnost a prostor by měl mít venku zavěšené krmítko. Vůbec nezáleží na tom, jestli je umístěné na zahradě, nebo na balkoně důležité je, aby v něm byl dostatek potravy. Začněte s přikrmováním ptáčků již na podzim, neboť jim to poskytne dostatek času si na krmítko zvyknout.

Kam krmítko umístit?

Vyberte místo na volném prostranství, což poskytne ptáčkům možnost včasné reakce, kdyby se náhle objevil predátor. Zavěste ho dostatečně vysoko, aby se k němu nedostala kočka nebo jiná šelma, která je pro ně nebezpečná. Vyhýbejte se zaskleným a zrcadlovým plochám, které se často stávají pro ptáky smrtelnou pastí.


Jak dlouho přikrmovat?

Ptáci by nejraději krmítko využívali celoročně, avšak přikrmování je vhodné nejdéle do tání sněhu nebo do té doby než přestanou teploty klesat pod bod mrazu. Pak už jsou schopni starat se sami o sebe a potravu snadno vyhledat.

Čím přikrmovat?

Co se týká našich pěvců, jsou pro ně nejvhodnější semínka slunečnice, proso, mák nebo ořechy. Zrnožraví ptáci nepohrdnou obilovinami či vločkami. Kosa a drozda potěšíte nakrájenými jablky a různými bobulovitými plody. Dobrý je také lůj, který je vhodné připevnit, až když uhodí tuhé mrazy nebo se objeví vyšší sněhová pokrývka. Důležité je, aby byla krmítka zásobována pravidelně v menších dávkách s častějším doplňováním. Tím zabráníte tomu, aby se potrava v krmítku znehodnocovala.

Čeho se vyvarovat?

Rozhodně zapomeňte na to, že si z krmítka uděláte mini popelnici, kam budete odkládat veškeré zbytky z kuchyně. Ptáčkům by to příliš neprospělo. Nikdy je nekrmte slanými, či kořeněnými potravinami, uzenými výrobky, těstovinami nebo dokonce přepálenými tuky. Sice by jim to chutnalo, ale způsobilo by jim to nemalé potíže se zažíváním, jež mohou skončit úhynem ptáka.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..