Jak propojit notebook s TV?


Jak propojit notebook s TV?
Jak propojit notebook s TV?

Televize už dávno neslouží jen k přehrávání televizních stanic. Televize se dají využít také pro sdílení obrazu z vašeho počítače či notebooku do televize a vidět tak svá oblíbená média na větší obrazovce.

 

Co k tomu potřebujeme

Pro propojení obrazu je potřeba aby zařízení disponovalo RGB výstupem ( u starších modelů) nebo HDMI (který zároveň podporuje zvuk) a stejně tak tento vstup musí podporovat televize. V případě že byste měl odlišný výstup a vstup, na trhu je přehršel levných konvertorů které vám za pár korun skvěle poslouží.


Jak postupovat

Zařízení připojíme přes výstup do televize, v ní by se měla zobrazit nabídka zda chceme zobrazit obraz a případně i zvuk z tohoto zdroje, klikneme na ano. Pokud se nic nestalo, musíme na zařízení s Windows zmáčknout tlačítko Windows a tlačítko „P“ a jeho klikáním zvolit možnost „Duplikovat“, případně „Rozšířit“. Pokud displej na televizi nenaběhne ani tak, je nutné na ovladači zmáčknout tlačítko „Input“, případně „Source“ (závisí na konkrétním zařízení, neexistuje jednotný návod pro všechna zařízení).

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..