Jak prospívá polední siesta?


Jak prospívá polední siesta?
Jak prospívá polední siesta?

Pokud se po vydatném obědě zdržujeme ve vyhřáté místnosti, pak nejsme schopni podávat výkon na 100%. Zejména obyvatele Středomoří jsou známí tím, že odpolední siestu pravidelně dodržují. Odborníci tvrdí, že tzv. odpolední šlofík je velice prospěšný, protože dokáže chránit zdraví. Je dokázáno, že ten, kdo si dopřeje polední či odpolední siestu trpí méně často na choroby srdce. Pouhých 20 minut spánku má vynikající účinky na srdce a cévy.


Pozitivní účinky

Krátký šlofík má sice jen minimální vliv na snížení krevního tlaku, přesto se riziko infarktu zmenšuje o celých 10%. Jedinci, kteří se léčí s vysokým tlakem mají při pravidelném spánku po obědě nižší spotřebu léků.

Co je běžné?

Normálně jsme nejaktivnější v dopoledních hodinách, jak po fyzické tak duševní stránce a to do té doby, než nastane první fyziologický útlum, který přichází mezi 13. – 15. Hodinou. Druhý útlum či vrchol únavy nastává ve večerních hodinách a postupně přejde až do klasického nočního spánku. Bohužel, ne každému jeho práce dovoluje krátký šlofíček během dne, přesto pokud to aspoň někdy půjde, dopřejte si ho, svému zdraví tím velmi prospějte.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..