Jak prospívají slzy?


Jak prospívají slzy?
Jak prospívají slzy?

Přestože jsou většinou pláč a slzy známkou bolesti či zármutku, nebo nějaké nepříjemnosti, která se v našem životě udála, mají i pozitivní vlastnosti. Dokážou totiž naše tělo léčit, a to nejen po fyzické, ale i po psychické stránce. Proto je podle odborníků dobré, když se každý z nás čas od času důkladně vypláče. Ulevíme tak svým nahromaděným emocím a ještě prospějeme svému zdraví.

Jaké jsou účinky pláče a slz?

Zlepšují vidění

Díky slzám se promazávají naše víčka i oční bulvy, což zabraňuje případné dehydrataci sliznic a zhoršenému vidění.

Jasný zrak a likvidace bakterií

Slzy v našem těle fungují jako čistě přírodní antibakteriální prostředek. Díky obsahu lysozymu (což je enzym, který má antimikrobiální účinky) dokážou slzy zlikvidovat až 95% bakterií. Naše oči jsou také jasnější.


Toxiny

Když se stresujeme, hromadí se v našem těle spousta toxinů, díky slzám dochází k jejich vylučování. Jsou v podstatě stejně účinné jako třeba masáž nebo přírodní terapie, avšak jsou zcela zdarma. Fungují v podstatě podobně, jako když se potíme, tehdy také z těla odplavujeme některé chemikálie.

Zlepšení nálady

Občas se stává, že má naše tělo přebytek manganu, což způsobuje nervozitu, úzkost a náhle emoční poruchy, což může mít velmi negativní vliv na psychiku. Díky pláči však můžeme hladinu manganu v těle snížit a tím zlepšit svou náladu a uklidnit rozhozené emoce.

V neposlední řadě dokáže pláč sdružovat lidi. Pomáhá jim s komunikací, podporuje jejich sounáležitost. Nebojte se proto dávat své emoce najevo a občas se pořádně a velmi důkladně vyplakat.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..