Jak provádět klystýr


Klystýr – výplach tlustého střeva pomocí irigátoru (klystýrka). Pro tento očistný výplach potřebujete irigátor (nepleťte si, irigátor je pomůcka s kterou můžete provést klystýr ale klystýr je již samotný počin s irigátorem). Irigátor se dá sehnat v kterékoliv lékárně (pro ty stydlivější jsou zde elektronické obchody přes které můžete objednávat také) Pro koupi irigátoru nepotřebujete žádný předpis, je tedy volně prodejný.

Postup je následující:

Před klystýrem si dojděte na toaletu, klystýr provádějte ideálně nalačno.

Uvaříte si 2l vody o tělové teplotě (tak aby byla akorát), přidáme polévkovou lžíci soli (ideálně mořské) aJak provádět klystýr vodu nalijeme do klystýrky. Klystýrku zavěsíme do výše hlavy (pro správný tlak) a připravíme si olej (či jiné zdravotně nezávadné mazadlo např. anální lubrikant, ale pozor! existují normální lubrikanty které jsou pro tento “zákrok” nevhodné, ale také anální lubrikanty které jsou dělané k tomuto účelu) kterým namažeme trubičku (cca 20cm,není se čeho bát.. trubička se vleze a nic vám neudělá).

Poklekneme na všechny čtyři, kde zadeček zvedneme oproti tělu výš, roztáhneme nohy, namažeme anus (řitní otvor), necháme odpustit trochu vody (abychom se zbavili nežádoucího vzduchu) a poté hadičku pomalu zasunujeme. Jakmile je hadička alespoň 10cm hluboko, pustíme ventilkem vodu. Jestliže jste vodu nalili příliš horkou a začne vás to bolet, vysuňte hadičku a počkejte než voda vychladne na přijatelnou teplotu, jestliže vás voda zastudí, vydržte to.. může se jednat o studenou vodu z hadičky, poté se dostaví teplá. Během klystýru v klidu hluboce dýchejte. Je možné že voda do střev nebude proudit, v takovém případě stačí hadičku mírně povytáhnout a znovu zasunout zpátky.


Po vyprázdnění klystýrky provedeme cvičení které nám pomůže dostat vod
u co nejdál do střeva, lehneme si tedy na záda a pomalu se převalujeme ze strany na stranu. Budete-li toho schopní, zvedněte zadeček nahoru a poté dolů. Tyto cviky vám pomůžou s dostáním vody co nejdále do střeva. Po těchto cvicích stačí vyčkat 10-15 minut (ale v tomto případě platí že čím déle necháte vodu působit, tím lépe) prvních pár minut se vám může zdát divných a možná budete mít nutkání rychle odběhnout na záchod, uděláte-li to pak vám bude klystýrka k ničemu, opravdu si musíte počkat třeba hodinku, dvě a poté jit na záchod, uleví se vám a budete se cítit čistěji).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup1 komentář na Jak provádět klystýr

  1. Pro posílení imunity je velmi dobrý klystýr studenou vodou v rozmezí 16 až 20 stupňů. Otužování střeva chladnou vodou je dobré opakovat jednou měsíčně.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..