Nákupy – hobby naší doby


Nákupy – hobby naší doby

Milujete nakupování, a když vidíte nákupní centrum, prostě do něj musíte a alespoň něco malého si koupíte? Ale dejte si pozor, jak nakupujete.

Říkáte si – proč zrovna já bych měla poslouchat cizí rady o tom, jak mám vlastně nakupovat? Vždyť já si budu nakupovat tak, jak zrovna chci a co zrovna potřebuju a nikdo mě do toho přece kecat nebude. Vždyť je to jednoduchá věc, tak na co rady?

Ale – upřímně – zamyslete si, nestává se Vám občas, že jdete na nákupy – rozšoupnete se a najednou kupujete všechno, co Vám padne pod ruku a doma toho třeba i trochu litujete, že jste utratili peníze za něco, co vlastně nepotřebujete a místo toho jste si nekoupili něco užitečného?

Musíte jít na nakupování dost opatrně a nejlépe se držet pár rad, které Vám rádi poskytneme:

Je třeba všechno vyzkoušet

  • Vidíte krásný kousek oblečení, ale kabinky jsou tak plné a Vám se nechce čekat? Tak prostě vezmete svoje číslo a jdete s ním k pokladně. Velká chyba! Jasně, velikost trefíte, ale jste si stejně tak jistá, že jste se trefila i do střihu a materiálu, který sedí právě Vám? Vždy si danou věc vyzkoušejte, vyhnete se tak velkému zklamání, až se uvidíte v zrcadle doma.

Buďte sladěná

  • Vždy před samotným zaplacením dalšího kousku oblečení přemýšlejte nad tím, k čemu se to vlastně ve Vašem šatníku bude hodit. Nemůžete si koupit jen tak něco a doma zjistit, že si k tomu musíte přikoupit další kousky, protože se Vám to prostě k ničemu nehodí. To je velká chyba!

Nekupujte „stejné věci“

  • „Tak to je luxusní tričko, to musím mít!“ – ale zamyslete se – nemáte jedno takové už náhodou ve Vaší skříni? Nemusí to být samozřejmě úplně to samé, ale nějaké podobné, které byste tím pádem úplně zavrhla a přestala nosit jen kvůli malé změně, kterou Vám tohle nové tričko přinese. To je přece škoda a tak zbytečné!

Dostatečný prostor

  • Dopřejte svému oblečení dostatek místa úložného, kam všechny vaše kousky uložíte a budete je mít přehledně na očích. Kolikrát se stane, že ze spodu skříně vytáhnete nějaký super kousek, na který jste prostě zapomněla a teď už se do něj třeba nevlezete nebo je už prostě out? Své oblečení musíte vidět!

Představa celého dne stráveného v obchoďáku nás povětšinou naplňuje nadšením a čekáváním, co si zase přivezu domů a je nám prakticky jedno, co do toho košíku nacpeme, hlavně, že je to pěkné a nejlépe ve slevě? Je docela možné, že takové myšlenky jsou příznakem závislosti na nakupování – není to i Váš případ?










Víte, jaké jsou základní znaky počínající či již rozvinuté nákupní závislosti?

  1. Stále máte potřebu něco nakupovat. Stále, stále, stále!
  2. Nakupujete jen tak, abyste měli prostě lepší náladu – vždy si najdete důvod.
  3. Častokrát prošvihnete například návštěvu doktora nebo jinou důležitou schůzku právě proto, že nakupujete a nesledujete čas.
  4. Vadí Vám, že nakupujete tak moc, chtěla byste to omezit a nějak Vám to pořád nejde.
  5. Nakupujete úplné blbosti. Věci, které vůbec nepotřebujete nebo se Vám doma jen tak válí a sedá na ně prach.
  6. Nakupujete a najednou Vám něco překazí Váš nákup? Ať už se jedná o zavřený obchod či odvolání z práce? To je jedno, vy máte okamžitě po náladě a celý den s Vámi už není řeč.
  7. Tak co, našli jste se v tom? Jestli jste minimálně pětkrát odpověděla ANO, máte, bohužel, velký problém, který byste si měla uvědomit a začít s tím něco dělat. Buď svépomocí, nebo při dlouhodobém neúspěchu vyhledat pomoc odborníka – není to nic, za co bychom se měly stydět!

V dnešní době je ale velice těžké této závislosti nepropadnout, protože většina prodejců zná naše slabiny a to hlavně v nabídkách slev.

Takže, pokud nákupy – tak s rozumem a hlavně s chutí!




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..