Co všechno lze vyrobit z kamene na míru?


Co všechno lze vyrobit z kamene na míru?

Kámen patří mezi esteticky nejhodnotnější a současně nejodolnější materiály. I když se řadí spíše do vyšší cenové kategorie materiálů, vzhledem k jeho dlouhověkosti představuje nadčasové a nestárnoucí řešení. Také se vám líbí struktura přírodního kamene a rádi byste ji zakomponovali do svých vnitřních nebo venkovních prostorů? Přečtěte si, co všech se dá z přírodního kamene vyrobit na míru.

Fasádní obklady povýší vzhled domu na novou úroveň

Jedním z možností využití přírodního kamene je jeho montáž na fasádu. Obvodové zdivo opatřené fasádními kamennými obklady skvěle zapadne do celkového architektonického stylu a propojí se s venkovními prostory.

Fasádní obklady jsou velmi odolné, a tak si poradí se sněhem, deštěm, vlhkem i silnými slunečními paprsky. Svůj původní vzhled si zachovají desítky let, navíc díky svým tepelněizolačními vlastnostem sníží náklady na vytápění. Díky tomu se hodí i pro použití na nízkoenergetické a pasivní domy. Ať už se rozhodnete pro žulu, křemenec nebo pískovec, chybu neuděláte.

Kamenné výrobky – jasná volba architektů i designérů

S přírodním kamenem s oblibou pracují i architekti a designéři. „Nejvíce doporučuji přírodní kámen, který se v okolí stavby vyskytuje. Působí přirozeně a není rušivým elementem okolní krajiny,“ vyjadřuje svůj názor designérka Barbora Ferencová. Současně dodává, že při spolupráci s architektem je dobré zahájit spolupráci co nejdříve, a to třeba i rok před realizací. Zákazník bude mít dost času na to, aby se ujistil, že je pro něj zvolený materiál tím pravým.

Kamenné obklady i dlažba vydrží po několik generací

Co všechno lze vyrobit z kamene na míru?

Výrobky z kamene se s oblibou používají jako obklady i dlažba, a to jak ve vnitřních, tak venkovních prostorách. Vypadají skvostně, snadno se udržují a zvyšují hodnotu stavby. Přírodní kámen neztrácí na hodnotě a vydrží po několik generací. Kamenná dlažba je dostupná v mnoha formátech, stejně tak se dá nechat zhotovit na míru. Je tak na vás, jakým rozměrům, texturám, odstínům i povrchovým úpravám dáte přednost.

Kamenné výrobky na míru oceníte v interiéru i exteriéru

I když se přírodní kámen využívá nejčastěji právě pro výrobu obkladů a dlažeb, nachází své uplatnění v mnoha dalších oblastech. Například obchod StoneGallery.cz zaměřený zejména na výrobky z kamene vyrábí venkovní i vnitřní parapety, schodiště, zákrytové desky či prahy. Na zakázku zhotoví i venkovní stolové desky, pracovní desky do kuchyně, barové pulty, koupelnové desky pod umyvadla, dřezy, sprchové vaničky a spoustu dalšího.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..