Jak provětrat šatník?

Jak provětrat šatník?

Jak provětrat šatník?

Máte jeden či více šatníků a všechny jsou nacpané k prasknutí spoustou oblečení, které se ještě někdy bude hodit? Zapomeňte konečně na hromadění zbytečného, často dosti starého oblečení, které nenosíte, ať už proto, že vám není, nebo už není v módě. Zbavte se všeho, co se vám nehodí. Oblečení můžete prodat či darovat, hlavní je, abyste získala kousek nového místa na oblečení nové, které opravdu budete nosit.

Pořiďte si klidně jen několik kousků, ale hlavně aby nedopadly jako ty staré nenošené. Léto je pro třídění oblečení tím nejlepším obdobím, aspoň vám do skříně zavane svěží čerstvý vzduch. Jak tedy šatník provzdušnit?

Trička

Těch máte většinou nejvíc ze všech druhů oblečení, proto se do nich pusťte jako první. Bílé tričko už je zašlé? Našla jste na něm díru? Nelíbí se vám barva? Pryč s tím. Malé tričko? Než do něj zhubnete, bude už stejně z módy, radši se ho zbavte a kupte si nové. Vytahané či seprané tričko? Vyhodit!

Halenky

Moc těsná, obarvená, z neprodyšného materiálu, zašedlá, zažloutlá či se vám už nelíbí? Prostě jí vyřaďte. Když halenka nesedí či vám vzhledově nevyhovuje, je vám k ničemu.


Šaty

Visí vám ve skříni spousta šatů, které jste si ve většině případů ani neoblékla? Pryč s těmi, které jste nenosila více než rok, protože pokud jste je neměla na sobě do teď, většinou je už nosit ani nebudete.

Sukně

Když máte sukni, kterou nenosíte, protože se vám k ní nic nehodí, prostě jí někomu darujte, nebo se jí pokuste prodat. Zvlášť pokud se vám k ní nehodí ani žádné boty.

Džíny

Nedopnete je, ani když zadržíte dech tak moc, že se skoro udusíte? Nemůžete se v nich ani hnout? Vyřaďte je. Pokud máte džíny do zvonu, mějte na paměti, že tento typ džínsů lichotí jen štíhlým ženám, které mají útlé boky, na jiné postavě vypadají nestandardně.

Svetry

Vlastníte svetry, jež jsou vytahané, mají v sobě díry od molů, jsou plné žmolků a zatrhávají se? Nechte si jeden nebo dva, které na zimu opravdu užijete a zbytek darujte.

Podobně zatočte i s kalhotami, kabáty a dalším oblečením, které naprosto zbytečně dusí váš šatník.

Potřební lidé

Nemusíte oblečení jen prodat, udělejte pro ostatní lidi dobrou věc a oblečení darujte potřebným lidem, kteří si své vlastní oblečení dovolit nemohou. Darujte ho nějaké charitativní organizaci, odvezte oblečení i boty na pobočky Charity, odevzdejte je v Armádě spásy, dejte je do sběrných boxů Diakonie Broumov, nebo si vyhlédněte nějaký azylový dům pro bezdomovce.              

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..