Jak provonět domov a kancelář?


Jak provonět domov a kancelář?

Ne vždy se doma stane, že byt příjemně voní. Zejména tehdy, když v kuchyni něco vaříte, mohou se výpary přenést do zbytku domácnosti, což nemusí být zrovna žádoucí. Pak je nutno vymyslet, co s tím. Skvělým řešením, jak dům či byt opět provonět, je použití vonných svíček.

Vonné svíčky dokonale promění atmosféru v místnosti

Pakliže se použije dostatečně kvalitní vonná svíčka, už za pár minut máte v místnosti svěží vůni dle toho, jaké aroma jste zrovna použili. V současné době se už dají pořídit nejen klasické vůně, mezi něž se řadí třeba vanilka a levandule, ale také trochu exotičtější, jako jsou kokos, jasmín apod. Vůně přírody a ovoce jsou stále oblíbenější.


Jde o produkty, které váš dům krásně provoní, přitom jejich pořízení není nijak drahou záležitostí. Kupříkladu taková kvalitní vonná svíčka od výrobce Yankee Candle se dá pořídit v řádech desítek korun. Doba hoření je přitom až několik hodin, takže vám svíce vydrží poměrně dlouho, protože není zapotřebí ji mít zapálenou neustále. Stačí pár minut a místnost se rázem provoní.

Pozor na bezpečnost při používání svíček v domácnosti

Při zapálení vonné svíčky je vždy důležité zachovat určitá bezpečnostní opatření. Ideální je postavit ji na místo, kde nebude v těsné blízkosti nějakých hořlavých látek, tkanin apod. Doporučil bych rovněž speciální misky, do nichž se vonná svíčka umístí. Velmi pěkně působí třeba skleněné nádobky, svíčka se v nich pak pěkně rozzáří a kromě samotné vůně zajistí i příjemnou náladu. Vonné svíčky lze ostatně použít nejen kvůli jejich praktičnosti, ale i jako romantický doplněk do domácnosti.

Použití se samozřejmě nevztahuje pouze na domácnost. Vonnou svíčku určitě oceníte třeba v kanceláři ve svém zaměstnání, pokud je to z hlediska bezpečnosti alespoň trochu možné. V neposlední řadě lze vonnou svíčku někomu darovat. Jako dárek k nejrůznějším příležitostem se takovéto zboží náramně hodí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..