Jak se v létě správně obléknout do práce, abyste splnili dress code?

Jak se v létě správně obléknout do práce, abyste splnili dress code?
Portrait of young people against white wall background
Jak se v létě správně obléknout do práce, abyste splnili dress code?

Vysoké teploty mohou být nepříjemné nejen doma a venku, ale také v práci. Ve volném čase si samozřejmě můžete vzít na sebe cokoli, ale v práci to tak rozhodně nefunguje. V kanceláři, obchodě, nemocnici i na stavbě musíte mít určitý dress code. Povolání, které nosí určitý typ uniformy, to mají docela vyřešené. Co si obléknout do kanceláře nebo podobného zaměstnání?

Ideální oblečení pro muže

Nezáleží na tom, jak vysoké teploty panují venku nebo uvnitř kanceláře. Šortky jsou u mužů v kanceláři nebo na schůzkách naprosté tabu. Neberte si ani sportovní oblečení nebo věci, které se hodí na pláž. A zapomenout byste měli také na sandály. Velký pozor si musíte dávat i na tričko pod košilí. Myslete na pár věcí, které se mohou stát, když budete mít tričko pod košilí:

  • vykukující tričko z rozhalenky nevypadá dobře,
  • pod těsnou košilí bude vidět,
  • bílé tričko s bílou košilí vám nepomůže k lepšímu vzhledu.

Jestli chcete nosit pod košilí tričko, pořiďte si bezešvé triko z přírodního materiálu, které bude pohlcovat pot a nebude pod košilí vidět. Co si do práce obléknout? Do lékařského prostředí budou ideální zdravotnické oděvy, ale do kanceláře si nechte oblek. Soustřeďte se na přírodní materiály, které budou dýchat a budete se cítit dobře i ve vysokých teplotách.

Ženy se mohou obléknout stylově i velmi pohodlně

Každá žena se snaží obléknout velmi lehce a více se odhalit. V profesionálním prostředí to nedělejte. Místo toho vsaďte na odlehčené materiály, např. len, hedvábí nebo viskózu. Neberte si hluboké výstřihy ani mini sukně. Stále musíte vypadat profesionálně. Abyste se v létě neupekli, budete muset více experimentovat s materiály. Přidejte k tomu kousky ze světlých barev a zaručeně vám nebude horko.

Světlé barvy a lehké materiály jsou pro oblékání v létě naprostým základem. Laboratorní pláště se také často vyrábí z lehkých materiálů, takže nebude horko ani zdravotním sestrám a lékařkám. V každém případě byste se měly vyhýbat také otevřeným botám. Podle dress codu do kanceláře nepatří, takže i zde musíte myslet na vhodný materiál. Balerínky budou na léto ideální volbou.

Zdroj obrázku: Africa Studio / stock.adobe.com

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..