Co musíte navštívit při dovolené v Nízkých Tatrách?

Co musíte navštívit při dovolené v Nízkých Tatrách?

Nízké Tatry patří mezi nejoblíbenější destinace na Slovensku. Navštívit zde můžete hodně krásných míst a zajímavých lokalit, na které budete dlouho vzpomínat. Pro aktivní turisty jde o jednu z nejlepších oblastí, do které mohou na Slovensku vyrazit. Ukážeme vám pět nádherných míst, která byste při své dovolené v Nízkých Tatrách neměli minout. Jednoznačně musíte vidět místa, jako je:

  • nejvyšší hora,
  • nejvyšší vodopád,
  • největší pleso,
  • největší jeskyně,
  • nejoblíbenější dolina.

Ďumbier

Velmi známou horou v Nízkých Tatrák je Chopok, ale nejvyšší horou je Ďumbier s výškou 2043 metrů. Název je odvozen od léčivé byliny, které se v této oblasti hojně sbírala a používala v lidovém léčitelství.

Brankovský vodopád

Nejvyšším vodopádem je Brankovský vodopád s výškou 55 metrů. Pro ubytování je skvělý hotel Liptov, ze kterého můžete vyrážet na výlety. Jestli milujete vodopády, měli byste vyrazit také na Kmeťov vodopád ve Vysokých Tatrách nebo Závojový vodopád ve Slovenském ráji.


Vrbické pleso

Stejně jako ve Vysokých Tatrách, tak i v Nízkých Tatrách najdete pár ledovcových jezer. To největší je Vrbické pleso, které má rozlohu 1,79 hektarů a hloubku asi 8 metrů. Svou rozlohou překonává dokonce i větší pleso Vysokých Tater (Skalnaté pleso), které má rozlohu 1,23 hektarů.

Demänovské jeskyně

Prozkoumejte podzemní útroby tohoto krásného kousku země. Demänovské jeskyně jsou jedny z největších na Slovensku. Jejich známá délka je více než 35 kilometrů. Jestli chcete vidět nejhlubší jeskyně Nízkých Tater, zajeďte se podívat do Hipmanovy jeskyně.

Demänovská dolina

Obliba této doliny spočívá nejen v krásném prostředí, ale také bohaté možnosti ubytování. V místním středisku najdete hotel Jasná, ze kterého se velmi jednoduše dostanete na Chopok i do Demänovské doliny. Výlet do této části Nízkých Tater si nesmíte nechat ujít.

Zdroj obrázku: honza28683 / stock.adobe.com
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..