Jak správně pečovat o ruce?


Jak správně pečovat o ruce?
Jak správně pečovat o ruce?

Ruce jsou naší vizitkou, proto na ně nesmíte zapomínat a věnovat jim zaslouženou pozornost a péči. Říká se, že pravý věk každé ženy poznáte právě podle jejich rukou. Zkuste těchto několik typů, které Vám pomohou mít krásné a hebké ruce, aniž by to zatížilo Vaši peněženku.

Délka mytí rukou

Ruce se při častém kontaktu s vodou vysušují, proto se snažte, abyste je myli co nejkratší dobu. Při péči o domácnost je dost problematické se vodě vyhnout, proto je dobré, když budete ruce víckrát za den natírat krémem, a to i tehdy, nejsou-li ještě úplně suché. Dopřejte svým rukám čas od času olejové zábaly a masáže. Vhodné jsou také peelingy, jež se postarají o odstranění odumřelé kůže z rukou.


  • Neváhejte zkusit speciální peelingové krémy, které jsou určené přímo pro péči o pokožku rukou.
  • Můžete také použít peeling, jenž je určený na tělo, rukám určitě neuškodí, spíš naopak.

Suché ruce

Pokud Vás stále trápí suché ruce, aniž by něco zabíralo, pak se ujistěte, že Vaše tělo dostává správné množství vitamínů B, D a E, dále železa a vápníku.  Když jich máte nedostatek, ovlivní to Vaše ruce více než myslíte. V takovém případě je nejen třeba doplnit tyto živiny, ale také si naordinovat parafínové zábaly, které rovněž pomohou. Zlepší se krevní oběh, otevřou se póry a tím se budou lépe vstřebávat krémy, čímž si ruce udrží vlhkost.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..