Jak účinně porazit nachlazení

Jak účinně porazit nachlazení
Jak účinně porazit nachlazení

Doba přechodu mezi jednotlivými ročními obdobími bývá neodlučně spjato se zvýšeným výskytem rozličných nachlazení. Je to způsobeno zaprvé zcela nevyzpytatelnými teplotními výkyvy, a zadruhé naším imunitním systémem, který bývá vlivem vnějších faktorů zeslaben a nedokáže na teplotní změny reagovat dostatečně rychle.

Co oslabuje náš imunitní systém?

Faktorů oslabujících naši imunitu je nespočet. Mohou být trvalé, dočasné, vrozené, či získané. Oslabenou imunitu mívají velice často děti, neboť u nich ještě nedošlo k jejímu plnému vývinu, na druhé straně pak stojí senioři, u kterých v důsledku pokročilého věku dochází k takzvanému „opotřebování“ imunity. Mezi další faktory, jež ovlivňují funkčnost imunitního systému, i u zcela zdravých jedinců v nejlepších letech, patří například stres, přílišná fyzická zátěž, či nedostatek spánku.

Jak posílit váš imunitní systém

Na výkonost imunitního systému má vliv mnoho rozličných věcí, jako jsou například zdravý životní styl, pestrá strava, dostatek pohybu, občasné otužování a čas na relaxaci. Žádná z těchto věcí vám však nezaručí 100% odolnost vůči nachlazení, a je proto dobré, učinit další kroky, které váš imunitnímu systému podpoří a pomůžou mu rychle se zbavit nachlazení.

Přírodní doplňky stravy

Chcete-li svou imunitu podpořit bez zbytečné chemie a pouze pomocí doplňků získaných z přírodních surovin, můžete se poohlédnout po dvou zajímavých alternativách. První surovinou jsou doplňky stravy obsahující betaglutany, tedy látky vyskytující se v buněčných stěnách obilovin. Betaglukany výrazně podporují imunitu a pomáhají při léčbě veškerých infekčních nachlazení. Dále mohou pomoci s vysokou hladinou cholesterolu, celkovou únavou organismu, či poruchou krvetvorby.

Dalším doplňkem stravy, jenž by ve vašem jídelníčku neměl chybět, chcete-li být v boji proti nachlazení úspěšní, jsou produkty z medicinálních hub. Tyto houby, mezi které patří například Reishi, Cordyceps, či Chaga, vnesla do západního prostředí čínská medicína, obsahují ve svých plodnicích a sporách řadu zdraví prospěšných látek, jako například draslík, měď, zinek, fosfor, či hořčík a vitamíny skupiny B, včetně B12, a jsou tak cenným pomocníkem při boji s nachlazením.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..