Jak udělat listové těsto

Jak udělat listové těsto

Jak udělat listové těsto

Z listového těsta lze vytvořit nebřeberné množství sladkých i slaných pokrmů. Nejchutnější je domácí listové těsto, na které si v následujícím textu představíme recept.

Jak udělat listové těstoBudeme potřebovat: 500 g hladké mouky, špetku soli, 250 ml vody, citronovou šťávu, 125 g rozkrájeného másla, 500 g másla na mezivrstvu


Postup přípravy: V kuchyňském robotu necháme zpracovávat mouku, 125 g másla a špetku soli. Až začne směs hrudkovatět, přilijeme vodu s citronovou šťávou a necháme těsto spojit. Těsto vyklopíme a na pomoučeném válu jej rukama dobře vypracujeme, až bude vláčné a jemné. Hotové těsto vložíme do potravinářské folie a necháme odpočívat v lednici, nejlépe přes noc.

Těsto vyjmeme z folie a vyválíme na obdélník velký zhruba 25×60 cm. Plát si pomyslně rozdělíme na třetiny a do prostřední poklademe polovinou plátků másla. Ty překryjeme vrchní třetinou a opět poklademe máslem. Poslední, spodní třetinu těsta překlopíme přes máslo a celé těsto přehneme na polovinu. Těsto opět rozválíme do stejné velikosti jako poporvé, vrchní třetinu přehneme a přikryjeme spodní třetinou, opět otočíme, přehneme na polovinu a poté ještě na polovinu. Vznikne malý balíček těsta, který opět vložíme do folie a necháme v lednici na 2 hodiny odpočívat. Tento proces opakujeme ještě 4x.

Příprava listového těsta není jednoduchá, ale výsledek bude stát opravdu za to.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.