Jak urychlit hojení jizev?

Jak urychlit hojení jizev?

Jak urychlit hojení jizev?

Měli jste úraz a na jeho místě Vám i po uzdravení zůstala nepříliš hezky vypadající jizva? Rádi byste se jí zbavili nebo aspoň zamaskovali? Máme pro Vás několik rad, jak je možné se jich zbavit.

Nejdůležitější je každou jizvu důkladně promašťovat. Na to lze použít v podstatě jakýkoliv krém, který je mastný. Bohatě Vám poslouží i obyčejné vepřové sádlo či stará dobrá indulona, vhodná je i bílá vazelína či měsíčková mast.

  • Po dobu 3 měsíců nevystavujte jizvu přímým slunečním paprskům a používejte krémy, které mají vysoký ochranný UV faktor.

Co dalšího pomáhá proti jizvám?

  • Laseroterapie
  • Tlaková masáž
  • Aplikace silikonových gelů
  • Chirurgický zákrok (ten se nechává až jako poslední možné řešení)

Tlaková masáž

Na již zahojenou ránu položte prst a zatlačte s tím proti podkladu tak, že se nehtové lůžko odkrví. Takto držte prst asi 30 sekund, poté povolte, přesuňte ho na další část jizvy a znovu postupujte jako předtím. Tímto způsobem dochází k tlakové masáži celé jizvy.  Po jizvě nepřejíždějte prstem, opravdu musíte jen tlačit. Masáž se provádí aspoň třikrát za den, vždy po dobu 10 minut. Čím častěji budete masáž aplikovat, tím lépe pro Vaši jizvu. Pozitivní účinek se dostaví zhruba za dva měsíce. Jestliže vše dodržíte a budete se masážím věnovat skutečně pravidelně, bude efekt naprosto vynikající.


Přírodní léčba

Co se přírodních produktů týče, je vhodné vyzkoušet účinky aloe vera a žraločí chrupavky, jež urychlují hojící proces při poraněních, popáleninách a také výrazně omezují vznik jizev.

Přeslička rolní zase podporuje výstavbu zdravých vláken kůže, díky obsahu oxidu křemičitého, díky tomu dojde k obnově správné pevnosti a pružnosti pokožky.

Jestliže začnete s léčbou jizvy včas, máte šanci na její zahojení díky masážím a bylinkám, pokud ne, musí se už volit buď laserové ošetření či plastická operace.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.