Jak vybrat akrylové barvy? Dávejte pozor na značky na obalu

Jak vybrat akrylové barvy? Dávejte pozor na značky na obalu

Malování obrazů je zábavná a záslužná činnost. Pokud už s ním máte nějaké zkušenosti, stačí už jen vybrat nejlepší akrylové barvy právě pro vaši tvorbu.

Na trhu naleznete nepřeberné množství malířských potřeb. To samé platí i o barvách. Pokud vyrazíte do obchodu a budete si chtít vybrat, místo radostného nákupu se s největší pravděpodobností vrátíte s hlavou plnou otázek. Na otázky ohledně akrylových barev vám v tomto článku odpovíme.

Jsou akrylové barvy vhodné pro začátečníky?

Ano, jsou. Řada zkušených malířů je začátečníkům naopak doporučuje. Jejich výhodou je totiž fakt, že jsou podobné klasickým temperám. Navíc se dají vrstvit. Tím pádem je možné opravit jakoukoliv chybu bez toho, aniž by se barvy propíjely, případně rozmazávaly.

Jak vybrat akrylové barvy?

Sada akrylových barev je lákavá. Ve většině případů totiž stojí méně než jednotlivé kousky. Obecně se ale dá říct, že je koupě jednotlivých barev výhodnější. Ne snad z pohledu ceny, ale praktického využití. V sadách totiž naleznete i takové barvy, které při malování obrazů často ani nevyužijete.

Co znamenají čísla na obalu?

Pokud už jste akrylové barvy někdy byli kupovat, pak jste si zřejmě všimli zvláštních označení na obalu. Jedná se o kódy, které označují jednotlivé barvy. Čísla jsou naštěstí standardizovaná a dodržují je všichni výrobci. Akrylová barva s číslem 105 je tedy vždy titanově bílá, 275 žlutá, 269 středně žlutá…

Co dalšího budete potřebovat k malování

Než si z obchodu odnesete vámi vybrané akrylové barvy, měli byste s nimi nakoupit i další předměty. Pokud je ještě doma nemáte, tak nezapomeňte na:

Dále se hodí sklenice na vodu, tu ale určitě máte doma. Vyčleňte si tedy jednu nebo dvě pouze pro malování a používejte ji k namáčení štětců a zavlažování barev.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..