Polenta – tradiční italské jídlo, které si zamilujete


Polenta - tradiční italské jídlo, které si zamilujete

Polenta je jedno z nejpopulárnějších italských jídel s bohatou historií. Od středověku se připravovala z kukuřičné mouky, jejíž chuť a konzistence je velmi unikátní. Jednoduchost a rychlost přípravy polenty činí toto jídlo oblíbeným u lidí po celém světě. Připravit polentu může opravdu každý, a to i s malou zkušeností s vařením. Různé variace této pochoutky zajistí, že si ji zamilujete.

Historie a příprava polenty

Historie polenty sahá až do šestého století před naším letopočtem. Byla častou potravinou pro chudé a používala se jako alternativa k jiným obilovinám, jako je pšenice nebo ječmen, v některých oblastech Itálie. Přesné ingredience se liší v závislosti na regionu, ale obecně se skládá z mouky z brambor, ječmene nebo kukuřice.

Příprava polenty je jedním z nejjednodušších způsobů vaření. Nejprve se ingredience smíchají s vodou a pak se směs vaří po dobu 20-30 minut. Poté se polenta nalije do mísy nebo formy a nechá se ztuhnout. Často se užívá sýr nebo zelenina a je známá také jako “polenta s plátky”. Pro lepší chuť se často přidává máslo nebo sůl.

Neomezené možnosti chutí a konzistence

Polenta je tradiční italské jídlo, které je oblíbené jak pro svou snadnou přípravu, tak pro neomezené možnosti chutí a konzistence. Polenta se skládá z mouky kukuřičného šrotu, která se vaří v horké šťávě, ať už je to voda nebo jiné nálevy. To dává polentě charakteristický tvar a konzistenci. Možnosti chutí jsou neomezené a můžete do polenty přidat skoro cokoliv od ovoce a zeleniny po sýry a uzeniny. Polenta je také skvělým zdrojem železa, vlákniny a bílkovin, což je další důvod, proč byste si toto jídlo měli oblíbit.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákupKomentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..