Jak vybrat odrážedlo pro děti?


Jak vybrat odrážedlo pro děti?

Bezpochyby každý z nás měl v dětství nějaké své oblíbené hračky, na které nedá dopustit. Pakliže bychom vytvořili anketu, dost možná by se na předních místech objevila také odrážedla. Když si vzpomenu na to své, bylo žluté a připomínalo svým designem motorku.

Často pro své děti nakupujeme takové věci, na které máme hezké vzpomínky a mnohdy se snažíme najít přesně ty identické, jenž jsme měli i my.

Současná doba však nabízí nepřeberné množství odrážedel různých typů, barev, tvarů, vyrobených z nejrůznějších materiálů, přičemž každý z nich má své výhody a nevýhody. V tomto článku se podíváme na to, podle jakých faktorů pro svou ratolest vybrat to správné.

Odrážedla pro děti jsou obecně typická tím, že nemají pedály ani řetězy, načež se děti pro pohyb musí odstrkovat nohama. Pakliže se podíváme na to, jaké existují typy, tak jsou dva základní, a sice odrážedla jednostopá a dvoustopá.

Jednostopá a dvoustopá odrážedla

Liší se v tom, že v prvním případě mají pouze dvě kola, a tudíž jsou vhodnější až pro děti od tří let. Navíc většinou disponují brzdou, kterou menší děti nepoužívají, jelikož intuitivně brzdí nohama.

Odrážedlo s brzdou je však velice důležité pro přípravu na další roky, kdy nastupují kola s pedály a přídavnými kolečky a posléze už dětská kola. Je vhodné se naučit brzdit co nejdříve.

Dvoustopá odrážedla mají oproti jednostopým dvě řady kol a jsou tím pádem stabilnější. Proto také vhodnější pro naše úplně nejmenší. 

Věk dítěte

Při výběru odrážedla je dobré zohlednit několik důležitých kritérií. Tím patrně nejdůležitějším je věk dítěte, pro které odrážedlo chcete pořídit. Obecně se odrážedla hodí pro děti od jednoho roku, protože v té době je ideální čas na rozvoj rovnováhy a také motoriky.

Pro odrážedlo od 1 roku dítěte je rovněž důležitá výška postavy, rozměry odrážedla a nosnost. Odrážedlo by mělo být ideálně co nejlehčí, aby s ním byla co nejlepší manipulace a také, aby bylo pro děti snadno ovladatelné.

Jak vybrat odrážedlo pro děti?

Nutno podotknout, že každý rodič dříve či později zažije moment, kdy mu bude potomkem oznámeno, že už nikam dál nepojede. Poté bude potřeba odnést dítě i odrážedlo. Proto se hodí zvolit raději odrážedlo s plastovou konstrukcí než kovovou, která je o poznání těžší.

Rozměry odrážedla jsou podstatné zase kvůli tomu, že je nutné, aby se dítě odráželo celým chodidlem a nikoliv pouze špičkami nohou. Musí se cítit bezpečně a příjemně.

Nezapomeňte na kola

Podobným způsobem se nezapomeňte zaměřit také na kola, jimiž odrážedla disponují. Plastová se pak hodí spíše pro domácí použití, nafukovací pro běžné procházky po městě a gumová do složitějších terénů plných nerovností a výmolů.

TIP:

Je dobré myslet také na dobu, během které budete odrážedlo používat, protože, jak dítě roste, je potřeba průběžně přenastavovat zejména výšku sedla. To však mnohá odrážedla pro nejmenší děti nenabízejí a po čase jste tak nuceni pořídit nové. Vyzkoušejte odrážedla značky Lifefit, která najdete na https://rulyt.cz/
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..