Jak vybrat TV stolek

Jak vybrat TV stolek
Jak vybrat TV stolek

I když se v dnešní době televize umísťuje především na držák na zeď, nemálo lidí stále nedá dopustit na klasický TV stolek. Důvodem může být řešení dispozic daného pokoje, fakt, že majitel bytu nechce nebo nemůže vrtat uchycení držáku do zdi, anebo mu prostě televize postavená na stolku jednoduše více vyhovuje. Jaké parametry jsou pro TV stolky důležité? A jak je vybírat?

Proč dávat pozor na výběr TV stolku

Pečlivý výběr TV stolku je důležitý již jenom proto, aby byla televize ve správné poloze vůči očím diváka. Pokud tomu tak není, vede to k hrbení či brzké únavě očí a v důsledku potom zhoršenému diváckému zážitku.

Kromě toho ale může mít TV stolek také další funkční vlastnosti, např. sloužit jako úložný prostor. Ani design není nepodstatný. Bude se vám do bytu hodit spíše minimalistický a vzdušný stolek bez řady šuplíků a poliček, anebo právě naopak?


Jakou velikost TV stolku vybrat

Pro výběr velikosti TV stolku platí jedno základní pravidlo: TV stolky musí být větší než televize. U současných plochých televizí samozřejmě nejde o hloubku, ale o šířku. Aby celková sestava vypadala dobře, na obou stranách by měl být dostatek prostoru.

Další parametry

Hlavním dalším parametrem je množství a objem úložného prostoru. Pokud je využijete, zvolte si stolky se šuplíky či alespoň poličkami. Dávejte si přitom ale pozor, aby takovéto členitější stolky měly průchodky pro kabely. Pokud je stolky nemají, může být výsledný dojem narušený právě svazky kabelů vykukujícími zpoza televize.

Nezanedbatelným parametrem při nákupu nejen TV stolku je cena. Aby byla co nejnižší, vyplatí se sledovat slevové akce, neboť jejichž prostřednictvím lze ušetřit stovky korun. Příkladem může být slevový kupon Andreashop.

Zdroj obrázku:

Sandra Schramm / Shutterstock.com

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..