Jak vybrat ty správné židle do různých místností

Jak vybrat ty správné židle do různých místností

V historii byly židle používány jen vyššími vrstvami, jako jsou králové či šlechta. Neurození sedávali na stoličkách. Mezi běžný lid se židle rozšířily až v 16. století. První zmínky o nich však pochází z Egypta před zhruba 5000 lety. Tehdy bývaly židle velmi nízké.

Židle najdou využití snad v každé místnosti. Ponechme teď však stranou domácnosti, které mají židli i v koupelně či v předsíni, aby se jim lépe obouvalo. Podívejme se na standardní místnosti domácnosti, v nichž nesmí chybět.

Jídelní židle aneb kupte si raději celý set

Jídelní židle se sice dají pořídit i samostatně, nicméně doporučujeme je pořídit v setu. Jídelní sety zaručují, že k sobě sůl i židle budou pasovat jak vzhledem, tak výškou. Máte-li v kuchyni málo místa, je vhodné popřemýšlet také o lavici. Na ni se vejde více lidí.

Kancelářské židle, za něž vděčíme Darwinovi

K počítačovému stolu či do domácí pracovny patří rozhodně patří kancelářské židle s kolečky. Víte, že za ně vděčíme Charlesi Darwinovi? Na začátku 19. století ke své židli připevnil kolečka, aby se mohl rychleji přesouvat mezi pracovním stolem a skříňkou.

Kolečka jsou dnes standardem, co už ale standard není, je možnost přizpůsobit si židli. Chtějte takovou, na které se toho dá nastavit co nejvíce, protože tu si budete moct přizpůsobit svému tělu.

Pohodlná křesílka k televizi

Pokud se raději než na pohovku uvelebíte do křesílka, vězte, že dříve takovou možnost měli pouze vysoce postavení. Ostatně, křeslo s područkami trochu připomíná trůn. Jestli toužíte po skutečně moderní vychytávce, zaměřte se na závěsná křesla. Jde-li vám spíš o pohodlí než o design, pořiďte si sedací pytel.

Něco pro děti

Do dětského pokoje se hodí jednoduchá židle na kolečkách. K jídelnímu stolu ti nejmenší užijí rostoucí židle. Mimochodem, i některé kancelářské židle jsou rostoucí. Bohatý výběr nejen rostoucích, ale i dalších židlí najdete v e-shopu Atan.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..