Jak vybrat vhodnou dlažbu k domu?


Jak vybrat vhodnou dlažbu k domu?

Bez ohledu na to, jestli jste koupili hotový rodinný dům, nebo si ho nechali postavit na klíč či jste si ho postavili svépomocí, je důležité také jeho okolí, ke kterému patří terasa, terasová prkna, příjezdová cesta a další součásti. Nezáleží na tom, jestli máte jen miniaturní předzahrádku či rozsáhlou zahradu, vše musí působit útulně, upraveně a zároveň to nesmí být příliš náročné na dlouhou údržbu. K tomu je nejvhodnější venkovní dlažba.

Osobní návštěva prodejny

Dlažba rozhodně není něco, co byste měli vybírat jen podle online katalogu v e-shopu. Odborníci tvrdí, že nejlépe jí vyberete, když si jí osaháte ve vzorkovně u prodejců. Nejen, že je tam dlažba vystavená na prodejně, kde si jí můžete prohlédnout, sáhnout si na ní, zjistit jaký má povrch atd., ale dokonce je často položená přímo venku, kde se po ní můžete projít, zjistit jak barva, kterou jste si vybrali, vypadá ve skutečnosti na sluníčku. Určitě se nespoléhejte jen na katalog, protože vždy musíte počítat s tím, že barva na fotce se může o trochu lišit od té, kterou uvidíte na vlastní oči.

Správný výběr

Další etapa nákupu má několik fází. Tou první je výška dlažby, kterou jste si vybrali. Vždy musíte předem uvažovat nad tím, kde jí použijete, jakým způsobem se bude používat a k čemu, jestli jen pro pěší chůzi, nebo po ní budou jezdit auta a podobně. Neméně důležitá je i velikost kamene, stejně jako jeho tvar, neboť i zde je nutné počítat s budoucím způsobem využití. Větší formáty se používají zejména kolem bazénů a také pro terasy. Pokud je dlažba určená pro chodník či příjezdovou cestu k domu, používá se většinou klasická zcela běžná dlažba. V poslední době se však pro tyto účely dostává do módy i velkoformátová dlažba. Výhodou je její optický dojem sjednoceného prostoru, menší množství spár, jednoduchý a pěkně čistý vzhled, který dodá domu nádech luxusu.


Vhodný povrch

Spolu s typem a vzhledem dlaždic je důležitý povrch. Jestliže bude dlažba na terase, kde budete grilovat a nechcete jí mít hned poničenou od mastných fleků z oleje, který může ukápnout z masa, či skvrn od uhlíků, které mohou odletět z grilu, pak sáhněte po odolnějším povrchu, který je vůči všem nečistotám imunní. V tomto případě je to dlažba upravená UV zářením, kdy je nanášená vrstva laku vytvrzena UV lampou. Tato technologie zajistí, že nečistoty nevniknou do betonu, ale udrží se na povrchu, odkud je snadno setřete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákupKomentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..