Jaké dřevo se hodí na zahradní nábytek?


Jaké dřevo se hodí na zahradní nábytek?
Jaké dřevo se hodí na zahradní nábytek?

Terasa či zahrada bez zahradního nábytku, to je stejné jako ložnice bez postele. Umíte si představit, že pozvete rodinu či přátele třeba na grilování a budete u toho sedět na zemi? Nábytek do zahrady prostě patří, bez něj by to nebylo to pravé ořechové. Pojďme si teď blíže rozebrat, jaké dřevo se používá pro příjemné posezení a relaxaci.

Druhy nábytku

V dnešní době je na výběr několik druhů materiálu – dřevo je však stále nejoblíbenější.

Smrkové – nejdostupnější druh dřeva, který se často používá, neboť má nízkou pořizovací cenu. Jedná se o světlejší dřevo, které má jednotný tón zbarvení. Pokud nemá impregnaci, tak jeho nažloutle bílá barva vlivem slunečních paprsků stále žloutne. Dřevo je lehké, pružné, s dlouhými vlákny. Je pro něj naprosto nezbytné ošetřit ho lakem. Jedinou nevýhodou tohoto dřeva je snadné a vcelku rychlé opotřebení.


Merantitoto tvrdé tropické dřevo je odolné jak vůči opotřebení tak povětrnostním vlivům. Skvěle se hodí na terasu i zahradu. Nábytek má kvalitní propracování a skvělý vzhled. Používá se většinou na celé soupravy s křesly a stolem. Dřevo má nádhernou barvu, kterou ještě umocní použití oleje na dřevo. Jeho barva vypadá ještě lépe, máme-li tento nábytek venku po celý rok.

Masivní boroviceoblíbené pro jeho robustnost a bytelnost. Mezi výrobky z masivu se řadí zahradní stoly, lehátka, lavice, jídelní a sedací soupravy. Borovice se může mořit či napouštět olejem. Nábytek z tohoto dřeva nám na zahradě poslouží spoustu let.

Teak – tento přírodní materiál patři mezi prověřené a oblíbené materiály, neboť nábytku zaručuje dlouhou životnost a stálost. Je odolný proti slunečnímu záření, dešti, větru, sněhu a dokonce odolá i mrazům. Klidně ho můžete nechat venku po celý rok a nepoškodí se. Je to kvalitní, odolné a tvrdé dřevo, které neztrácí své přirozené vlastnosti, jen může díky povětrnostním vlivům přijít o svou barvu a začít šedivět. Tomu snadno zabráníte, pokud dřevo napustíte teakovým olejem, který je běžně k sehnání v obchodech. Zakoupit můžete zahradní lehátka, lavičky, stoly, křesla, židle i celé soupravy, jak sedací, tak jídelní.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..