Jak vybrat vitrínu?

Jak vybrat vitrínu?
Jak vybrat vitrínu?

Vitrína – když se řekne toto slovo, člověk má tendenci představit si skutečně mohutnou sbírku něčeho extrémně cenného, které bychom měli druhému závidět. Ale takové závěsné nebo prosklené výstavní vitríny nemusí být nutně plné drahého alkoholu, kabelek nebo trofejí, které pochází z úspěšné sportovní kariéry. Mohou být také nositeli pouze krásných vzpomínek, jež si chceme velice často připomínat. Plné mohou být jak fotek z dovolené, tak suvenýrů z jiných cest. Jen se tedy musí taková vitrína nejdříve vybrat.

Vystavujte věci, které chcete ukázat

Účelem vitríny je na rozdíl od komody to, že to není místo určené pro skladování věcí, nýbrž pro ukazování věcí. Ve vitrínách se proto tyčí pouze to, co chceme dávat ostatním na odiv. Nedáváme do nich zbytečnosti, ale opravdu cennosti, ať už jsou pro nás cenné emočně, nebo finančně.

Ať už vás napadá cokoliv, co byste si mohli do vitríny položit, při výběru mějte neustále na paměti to, jak je zařízená vaše domácnost. Měla by hezky zapadnout a vyčnívat svým obsahem.

Kombinovaná nebo čistě skleněná?

Alternativ je na trhu víc než dost. Existují kombinované vitríny, které jsou s uzavřeným úložným prostorem pro věci, které vystavovat nechcete nebo které chcete ukázat jen někomu. V tomto případě hledáme ideální modely, které mají správný poměr úložného prostoru a výstavního prostoru.

Na druhou stranu existují i tradiční alternativy s čistě skleněnými dvířky, jež přináší do interiéru i vkusný minimalismus. Jsou ideální volbou pro každého, kdo si chce vystavit poháry, nádobí nebo třeba dárky obdržené od dětí v jejich školních letech.

Materiál rozhodne

Kromě celkového designu, který samozřejmě neberte na lehkou váhu, rozhodnou rozměry a materiál. V současné době se vitríny vyrábí hlavně z lamina, protože je nejvíce cenově dostupné. Pokud však vlastníte nějakou luxusní a velice drahou sbírku věcí, spíše vás zaujme masiv – ten je těžší, luxusnější, také dražší. A samozřejmě ani kovové konstrukce nejsou špatné – jejich hlavním benefitem je vysoká odolnost.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..