Jak vyrobit umělou krev?


Jak vyrobit umělou krev?
Jak vyrobit umělou krev?

Halloween už je sice dávno za námi, ale i tak si můžete z někoho udělat legraci či ho vystrašit, a připravit si trochu umělé krve pro pobavení. Postačí Vám k tomu jen pár přísad, ale výsledný efekt bude skvělý. Umělá krev se hodí k navození strašidelné atmosféry či vytvoření falešných zranění, jako škrábanců, umělých ran a skvrn od krve. V kontaktu se vzduchem se chová stejně, jako pravá krev, tzn., že zaschne a je tmavá. Pojďme si tedy rozebrat, jak na výrobu.

Co budeme potřebovat?

  • Světlý kukuřičný sirup (seženete ho v obchůdku se zdravou výživou)
  • červené a zelené potravinářské barvivo (můžete vzít i hnědou)
  • vodu

Do misky nalijte sirup, nasypte do něj červené barvivo a podle toho, jakou barvu krve chcete mít, jestli tmavší, nebo do hněda, přidejte buď trochu zeleného barviva či hnědého. Důkladně promíchejte a ještě množství upravte podle požadovaného odstínu. Nakonec Vám vznikne krásně hladká, ale hustá červená hmota, do které přidáte trochu vody, aby se trochu naředila. Přidávejte po troškách, až vznikne správná konzistence krve, ta nesmí být ani příliš hustá, ani řídká.


Místo sypkých barev, lze použít i gelové, které jsou ovšem o něco dražší než ty sypké. Pokud neseženete sirup, můžete použít i med, do kterého přidáte červené barvivo a kakao. Opět vymícháte dohladka a máte z toho také krev. Jedinou nevýhodou je, že s kakaem dostane krev hořkou příchuť, takže její užití v oblasti obličeje nebude nic příjemného.

Solamyl

Bramborový škrob je další surovinou, ze které se může krev vyrábět, avšak není tak dobrý jako kukuřičný sirup. Přesto se s ním dá vcelku dobře pracovat, protože krev, která se z něj vyrobí, pěkně drží na těle a nestéká. Drobným zádrhelem může být jen to, že jde pak dost těžko umýt z rukou.

Budete potřebovat 2 lžičky solamylu, 250 ml vody (pokud možno vlažnou, ideální je mezi 36 – 37°C, pak krev vypadá realisticky), 1 sáček jahodově červeného barviva.

Do misky nalijte vodu, přidejte škrob, rozmíchejte, potom nasypte 1/2 sáčku barviva. Vše znovu důkladně promíchejte, ať v tom nemáte hrudky. Mějte na paměti, že umělá krev barví o hodně víc, než ta pravá, proto si dejte pozor, až budete někam krev cákat, zejména na jinou osobu, aby nedošlo k zasažení očí, zejména u lidí, kteří nosí kontaktní čočky, neboť by se jim zabarvily dorůžova.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..