Jak vytvořit vlastní značku oblečení?


V obchodech vždy nenajdete oblečení, které by vás zaujalo, a tak se naskytne nápad vymyslet vlastní originální kousky a začít je prodávat. Když se ale zamyslíte nad tím, jak tedy vytvořit vlastní značku oblečení, dost možná zjistíte, že nevíte kudy kam. Přitom to není nic moc těžkého – módní textil přesně podle svého vkusu si v dnešní době může vytvořit každý, a to dokonce online a na pár kliknutí.

Chcete návod, jak vytvořit vlastní značku oblečení? Nepodceňte plánování!

Myšlenku „v hlavě” máte, ale teď je třeba ji zrealizovat. Jedna z věcí, nad kterou byste měli popřemýšlet hned na začátku, budou náklady. Je důležité vědět, jak velký rozpočet na budování značky budete moci využít. Jestliže si myslíte, že vaše značka má opravdovou budoucnost, tak můžete zkusit získat nějakého investora.

Kreativnější stránkou bude vytvoření názvu vaší značky. Ten se může skládat jak z iniciálu vašeho jména, tak z originálního spojení více věcí. Je to pouze na vás!

Pokud název vymyslíte, je na řadě zaměřit se na logo. Mějte více návrhů, ze kterých budete moci vybírat, a zvolte ten nejlepší. Přemýšlejte nad tím tak, že vaše logo může zdobit nějaký potisk textilu, takže se vyplatí mít představu, jak by to vypadalo. Za zvážení stojí také využití profesionálního grafika, který logo připraví tak, aby se s ním v návrzích snadno pracovalo.

Kvalita je základ

Vytvořte si několik návrhů, stačí vám skicák a tužka. Nemusí to být žádné mistrovské dílo, ale jen náčrt toho, co vlastně budete vyrábět. Tuto představu potom můžete poslat i firmě, která pro vás oblečení bude tvořit, abyste v tom měli jasno. Upřesněte si také, zda budete chtít pracovat s už našitými kousky, které vám firma jen potiskne, a nebo zda budete poptávat také výrobu oblečení na zakázku.

Dnes už na internetu najdete několik portálů, které vám usnadní cestu k vytvoření vaší značky. Technologie jde stále vpřed, a tak je na vás, jakým způsobem si oblečení necháte potisknout, případně i vyrobit. Populární je třeba sítotisk, který je trvanlivý a umožňuje tisknout i náročné grafické předlohy.

Na stránkách firem, které se zabývají výrobou či potiskem konfekce, stačí zadat:

  • Materiál – opravdu dbejte na jeho výběr. Lidé si v dnešní době potrpí na kvalitu a také podle ní si vytvoří vaše značka jméno. Pokud bude produkt kvalitní a zajímavý, nikdo nebude mít problém si připlatit.
  • Typ – vybírejte podle toho, co je zrovna „in“ a jaké střihy a typy triček zrovna vládnou a co lidi baví.
  • Barva – ty mohou být sezónní záležitostí, ale podobně jako u typu jděte s dobou.
  • Potisk – podobně jako u barvy.
  • Velikost – většina lidí vybírá ve velikostech S, M, L, tak jich mějte na skladě raději více než ostatních.
  • Druh – budete prodávat dámské, pánské nebo dětské oblečení?
  • Počet kusů – větší množství vám může vytvořit hezkou slevu!

Zadáno? Vaše první kousky jsou na světě!

Teď už budou potřeba technické a grafické věci, jako je tvorba designového e-shopu, a dobrý markeťák, který vaši značku vyšvihne na sociálních sítích a mezi vyhledávači (Google, Seznam). Konkurence je velká, tak je třeba udělat vše pro to, abyste se na internetu ukázali lidem jako první. Jdete do toho?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákupKomentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..