Jak začít u dětí s angličtinou? Přirozeně a s pomocí profesionálů!

Jak začít u dětí s angličtinou? Přirozeně a s pomocí profesionálů!
Jak začít u dětí s angličtinou? Přirozeně a s pomocí profesionálů!

Znalost angličtiny je naprostý základ, který v dnešní době ke svému životu potřebuje každý. A nejen kvůli pracovnímu zařazení, ale také v soukromí se nikdo bez angličtiny při cestování nebo surfování na internetu neobejde, vhodné je proto začít s výukou tohoto cizího jazyka takříkajíc od plenek. Jak by taková výuka měla vypadat a na co by rodiče neměli při učení zapomínat?

Přirozeně při hrách a pohybu

Při výuce nejmenších dětí je nutné dodržovat pravidla, aby přinesla požadovaný užitek. Především odborníci z řad psychologů a lingvistů doporučují naprostou přirozenost, aby dítě nemělo pocit, že je do učení tlačené. V takovém případě by totiž mohlo dítě získat k cizímu jazyku odpor. V rámci kurzů angličtiny pro předškoláky se proto nemluví o výuce jako takové, ale o seznamování s cizím jazykem a budování pozitivního vztahu k angličtině, což probíhá za pomoci školených lektorů formou různých her, za použití obrázkových karet, ale také v pohybu nebo při tanci a zpěvu.

Za neustálého opakování

Děti sice absorbují nové znalosti a dovednosti jako houby, ale i tak se musí nabytá slovíčka a fráze z jazykových kurzů pro děti neustále opakovat. K tomu slouží učebnice WOW! nebo edukativní videa na kanále YouTube s oblíbenými postavičkami, které kurzy provázejí. Za pomoci Steva a vrány Maggie se mohou děti každodenně v angličtině zdokonalovat. Pravidelnost je nadto jedinou možností, jak naučit děti návykům pro výuku v návazných kurzech v pozdějších letech.

Mluvení bez ostychu

Kurzy pro nejmenší jsou zábavné a zbavují ostychu z mluvení cizí řečí, což je důležité stejně jako vzbudit u dětí zájem a podpořit přirozenou zvídavost. Při autentické formě učení se navíc prohlubují znalosti pomocí prožitků a sdílených příběhů, děti se nebiflují slovíčka nebo fráze, ale jsou vedeny k aktivnímu používání angličtiny. Prostor k vyjádření je navíc snazší díky menším skupinkám, ve kterých lekce probíhají.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..