Jak zlepšit obsah vašeho webu? Inspirujte se 3 tipy

Jak zlepšit obsah vašeho webu? Inspirujte se 3 tipy
Jak zlepšit obsah vašeho webu? Inspirujte se 3 tipy

Máte svůj vlastní web? A trápíte se tím, že jeho obsah nezískává tolik zákazníků, kolik byste si představovali? Inspirujte se 3 tipy, díky kterým jej můžete snadno a efektivně vylepšit.

Zákazník je na prvním místě

Možná si myslíte, že na webu přece stačí mít jen popis toho, co děláte a kontakt. Pravdou ale zůstává, že jste na omylu. Pamatujte na to, že v záplavě konkurence je velmi důležité zaujmout a být přesvědčiví. A abyste dokázali na svého zákazníka zapůsobit, je třeba se zaměřit na jeho potřeby.

Ptejte se sami sebe, co váš typický zákazník řeší a jaké problémy jej trápí. A také, jak váš konkrétní produkt nebo služba tyto problémy odstraní. Zkrátka a jednoduše se zaměřte na to, aby popisy produktů či služeb mapovaly myšlení vašeho zákazníka.

TIP: Jste teprve ve fázi, kdy nad vlastním webem uvažujete? Nechte si vypracovat návrh webových stránek od profesionálního studia. 

Snažte se, aby byly vaše texty atraktivní

Pokud bychom měli jmenovat něco, co dokáže zaručeně odradit od čtení, byla by to masa nepřehledného textu. Pamatujte na to, že na internetu nečteme jako v knížce, ale spíše skenujeme. Proto by měl návštěvník už při prohlédnutí textu očima zachytit důležité informace.

Snažte se tedy používat atraktivní nadpisy, dlouhé odstavce rozdělujte na kratší, používejte odrážky a číslované seznamy. Pomozte si také zvýrazněním důležitých pojmů pomocí tučného písma a přidejte obrázky. 

Řekněte zákazníkovi, co má udělat

Návštěvníkovi vašeho webu je třeba vždy sdělit, co po něm vlastně chcete. Co má udělat, aby daný produkt nebo službu získal? Každou stránku tedy zakončete vhodným tlačítkem, které jej dovede do e-shopu nebo třeba poptávkovým formulářem, který má vyplnit. Pokud stránka vašeho webu skončí bez tohoto prvku, většina zákazníků pravděpodobně odejde. 

Více informací o online marketingu a tvorbě webových stránek na míru najdete na www.mdwebdesign.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..