Jak změřit velikost podprsenky?


Jak změřit velikost podprsenky?

Podprsenka musí skutečně sedět. Sepsali jsme pro vás hned několik jednoduchých tipů, jak poznáte správně padnoucí podprsenku.

Správně zvolený obvod podprsenky hraje důležitou roli. Nese většinu váhy prsou. Mělo by jít o 80 %, až zbytek nesou ramínka. Pokud je obvod podprsenky velký, nemůže svou funkci správně plnit a váha prsou spočívá na ramínkách. Přichází bolesti krční páteře, otlaky a prsa nemají správný tvar.

Obvod podprsenky

Zadní část se nemá od těla odtáhnout na více než 3 prsty. Zádní díl obvodu má být v pravém úhlu k pažím a zapínání ve stejné výšce jako přední část podprsenky. Nesmí se posouvat nahoru, jinak je obvod velký. V přední části podprsenky by se pod kostici neměl vejít více než 1. prst. Pokud zvednete ruce vzhůru, má zůstat podprsenka na stejném místě a nesmí se vytahovat přes ňadra. Podprsenka má být zapnuta na krajní háček. Obvod časem mírně povolí.


Ramínka podprsenky

Ramínka podprsenky nesou pouze 20 % váhy poprsí. Nesmí se zařezávat ani padat. Délka ramínek je regulovatelná. Bolesti krční páteře a ramen jsou způsobeny velkým obvodem podprsenky, kdy váha většího poprsí spočívá na ramínkách.

Košíčky podprsenky

Košíčky musí sedět. Přetékající prso značí malý košíček, které ňadro nepojme a vytváří nevzhledné faldy. Pokud je košíček příliš velký, okraje od prsa odstávají, při pohybu se podprsenka krabatí a shrnuje se. Při správně zvolené velikosti košíček kopíruje prso, přirozeně navazuje na linii ňader, nikde se nezařezává, ani neodstává. Velikost košíčků se zmenšuje i zvětšuje úměrně s velikostí obvodu. Tvar košíčků hraje velkou roli a na střihu podprsenky záleží.

Kostice podprsenky

Kostice podpírají poprsí, musí prs těsně obepínat a směřovat do středu podpaží. Obvod v přední části podprsenky, kde se kostice spojují, musí těsně přiléhat k tělu. Tato část podprsenky nesmí odstávat, ani tlačit. Pokud je to sportovní podprsenka, kostice většinou nemá, přesto je vytvořena tak, aby při pohybu správně držela prsa na svém místě.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..