Jaké krásy skrývá Estonsko? Populární místa, která rozhodně nesmíte přehlédnout

Jaké krásy skrývá Estonsko? Populární místa, která rozhodně nesmíte přehlédnout
Jaké krásy skrývá Estonsko? Populární místa, která rozhodně nesmíte přehlédnout

I když většina lidí volí pro své dovolené místa, kde se mohou slunit na pláži, jiní radši prozkoumávají jídlo, historii a tradice nejrůznějších národů. V Evropě takto zajímavých míst může být spousta: Skotsko, Černá hora, Francie, Norsko, Holandsko… Jednou z nejméně probádaných zemí je však jeden z pobaltských států. Jaké zajímavosti skrývá Estonsko?

Estonsko zajímavosti

Tato země nabízí celou řadu zajímavostí, a to jak v podobě zajímavé přírody, tak také architektury. Města tu doslova dýchají minulostí! Hlavní město Tallinn je toho důkazem. Typický je pro něj zejména hradní vrch Toompea, který v minulosti žil svým vlastním životem – bez začlenění do zbylého města. Důkazem toho je opevnění ze 13. až 16. století, které stále ještě můžete vidět. Historie města je bohatá, takže milovníci zajímavých měst si jistě přijdou na své.

Národní park Soomaa

Tentokráte přinášíme něco pro milovníky přírody. Národní park Soomaa vznikl jako rašeliniště, když zde před více jak 10 000 lety tály ledovce. V současné době je protkaný celou spoustou nádherných řek. A proto je jedním ze způsobů, jak tuto oblast prozkoumat, výlet na kánoi. Můžete si ji pronajmout (spolu s průvodcem). Na jaká zvířata můžete narazit? Jelen, los, kanec, bobr, orel a spousta dalších.

Ostrov Hiiumaa

Pokud byste chtěli prozkoumat venkov, pak prozkoumejte tento druhý největší ostrov Estonska. Hiiumaa se nachází v Baltském moři a můžete se na něj dostat letadlem (z hlavního města Tallinnu) nebo trajektem z několika estonských pobřežních měst. Tento ostrov je oblíbeným místem pro surfaře, ale také pro turisty a všechny, kdo hledají klid a pohodu. Vidět zde můžete spoustu majáků, včetně těch historických. Jeden z nejstarších, Kõpu, pochází až z 15. století.

Hrad Narva

Narva je město, které leží až na východě země. Během druhé světové války se stalo terčem bombardování. Toto město je ale známé především díky historickému hradu Narva, který pochází ze 13. století. Někdejší sídlo dánských panovníků je dnes muzeem, kde můžete sledovat řemesla již od středověku.  Z hradní věže je výhled na hrad Ivangorod na ruské straně řeky.

https://pixabay.com/cs/photos/vysok%c3%bd-estonsko-panorama-m%c4%9bsto-889886/
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..