Jaké otázky jsou nejčastější při sjednávání půjčky?

Jaké otázky jsou nejčastější při sjednávání půjčky?

V životě se dostanete do různých nečekaných situací. Pokud vám vypoví službu důležité domácí spotřebiče, ovšem zrovna nemáte dostatek financí na pořízení nových, zřejmě hledáte vhodnou půjčku. V reklamách věřitelé často lákají na různá kouzelná slova, jako jsou „zdarma“, „s nulovým úrokem“ či „akce na splátky“. Opravdu je všechno tak růžové, jako to nebankovní instituce vykreslují?

Skutečně si můžete půjčit peníze s nulovým úrokem a bez poplatku, tedy zaplatíte takovou částku, kterou si půjčíte. Podotknout však musíme, že si půjčíte zdarma pouze jako úplně nový klient, jenž si půjčuje u dané instituce poprvé. Jedná se zpravidla o spotřebitelský úvěr na různé částky – od 500 korun až klidně do 80 000 korun.

Jaká bývá doba splatnosti?

Doba splatnosti závisí přímo na poskytovateli půjčky. Zatímco někde jsou splátky rozložené do několika týdnů, jinde je vyžadováno zaplatit celou půjčenou částku najednou, a to třeba do 20 dnů. Vždy se tedy dívejte, kdy musíte peníze vrátit.

Co se stane, když nezaplatím včas?

V případě nedodržení doby splatnosti vám hrozí penalizace, vysoké úroky nesplacené částky a také další poplatky spojené s vymáháním pohledávky. Nesplácení vás může vyjít draho, dokonce spoustu lidí dostává do dluhové pasti.

Jak zjistit výši úroku?

Úroková sazba bývá uvedena vždy ve smlouvě. Úrok však není jediný parametr, jehož byste si měli všímat. Zaměřte se také na RPSN, což je roční procentuální sazba nákladů, neboť dané číslo zahrnuje i další poplatky spojené s půjčkou.

Jak si můžu půjčku sjednat?

V dnešní digitální době je možné sjednat si půjčku skrze internet, tedy požádat si přímo přes stránky poskytovatele, ať už je to půjčka na směnku, spotřebitelský úvěr či půjčka před výplatou.

Dávejte si však pozor, abyste se nedostali do dluhové pasti, ze které je potom nejlepší cesta insolvence.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..