Jaké potraviny nám berou energii?


Jaké potraviny nám berou energii?
Jaké potraviny nám berou energii?

Stává se Vám někdy, že jste unavení bez zjevné příčiny a nevíte proč? Možností je mnoho, jednou z nich může být skladba potravin, které zařazujete na svůj jídelníček. Existuje totiž několik takových, jež Vaše tělo doslova vysají z energie, a Vy si tak připadáte vyčerpaní. Popřemýšlejte proto o změně stravy. Jaké potraviny a nápoje vynechat?

Čokoláda

Tato sladká droga nechybí snad na žádném jídelníčku. Je to lahodná pochoutka, ale také afrodiziakum. Malý kousek po obědě Vám neuškodí, ale rozhodně ji nesnězte celou, nebo třeba bonboniéru na posezení. Chvilkový pocit získané energie z cukru, totiž vzápětí vystřídá únava a nutkání na zívání.


Pivo

Pití alkoholu je všeobecně známe tím, že dokáže otupit naše smysly, neboť když se napijeme, musí náš organismus vynaložit spoustu energie, aby alkohol z těla vyloučil, tím pádem jsme bez energie a nejraději bychom si lehli. Je dokázáno, že k takové únavě postačí i jedna jediná sklenka piva.

Červené maso

Máte rádi hamburgery od McDonald´s, hovězí steak či minutku? Počítejte s tím, že jakmile si takové jídlo dáte k obědu, budete vyřízení až do večera. Tělo spotřebuje většinu energie kvůli trávení tuků a bílkovin obsažených v mase. Zkuste raději ryby.

Bílé pečivo

Čerstvé pečivo je něco úžasného, když se zakousnete do křupavé houstičky či rohlíku, bohužel po něm máte hned hlad a žádnou energii z něj nezískáte, spíš naopak. Zkuste raději celozrnné, tam je vláknina.

Káva

Ráno bez kávy si spousta z nás nedokáže představit. Černá s cukrem či bez něj, s mlékem nebo smetanou, už jeden malý šálek Vás dokáže nakopnout. Bohužel pocit získané energie hned zmizí a Vy opět pocítíte únavu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..