Jaké potraviny pomáhají pleti i vlasům?


Jaké potraviny pomáhají pleti i vlasům?
Jaké potraviny pomáhají pleti i vlasům?

Krásná a jemná pleť spolu se zdravými vlasy je pro každého z nás základ. Nepotřebujete žádné drahé prostředky plné chemie, aby vlasy byly pevné a poddajné, pleť čistá a svěží, bohatě Vám k tomu postačí několik potravin, které zařadíte na svůj jídelníček, pochutnáte si a ještě uděláte i něco pozitivního pro svou krásu.

Čočka

Někdo si čočku dává jen na Nový rok, ale to je velká chyba, protože je bohatá na železo a protein, díky tomu je vhodná proti vypadávání vlasů a zároveň se zbavíte nepříjemných kruhů pod očima.

Špenát

Pepek nedal na špenát dopustit, protože pomáhal jeho svalům, to sice nepotřebujete, ale na jemné vrásky a oživení pleti je vynikající. Stačí jen pravidelná konzumace čerstvého špenátu, který je plný vitaminu K, jenž dodává kůži pružnost a také ochraňuje kosti.

Jahody

Toto oblíbené ovoce není jen oblíbenou součástí moučníků a dezertů, ale také pomocníkem, který úžasně rozzáří pleť a zlikviduje tmavé kruhy pod očima. Čerstvé jahody jsou bohaté na vitamin C a kyselinu salicylovou, ta se stará o čištění pokožky.


Brambory

Sladké brambory by měly mít své čestné místo na každém jídelníčku, neboť obsahují spoustu betakarotenu, vlákniny a vitaminu A. Vlasům dodávají pevnost a lesk, ale také je zbavují lupů.

Řeřicha

Je to vynikající antioxidant, obsahující vitaminy A a C. Až budete chystat nějakou pomazánku či oblíbený salát, přidejte do něj kousek řeřichy a dávku vitaminů máte zajištěnu.

Mandle

Pomáhají s ochranou organismu proti volným radikálům, zároveň ničí toxiny, které se v těle vyskytují, čímž chrání pleť proti různým infekcím a nečistotám. Malá porce mandlí k snídani Vás nejen zbaví vrásek, ale pomůže k lepším vlasům i nehtům.

Vejce

Protein tvoří skoro 100% každého Vašeho vlasu, a právě vejce patří mezi nejdůležitější zdroje proteinů. Každé vejce také obsahuje vitaminy skupiny B, včetně B7, jenž zajistí, že Vaše vlasy budou leklé a poddajné.

Avokádo

Je plné zdravých tuků a antioxidantů, které se o vrásky postarají zevnitř. Stačí jen avokádo přidat do pomazánky či dipu a máte vystaráno.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..