Jaké účinky má vánoční koření?

Jaké účinky má vánoční koření?

Jaké účinky má vánoční koření?

Vánoční koření je pro pečení cukroví zcela nepostradatelnou surovinou. Nejen, že mu dodá úžasnou chuť i aroma, ale zároveň s tím provoní celou domácnost.

Vedle gurmánského zážitku má koření také léčivé účinky, které mají pozitivní vliv na naše zdraví.

Vanilka

Sladká vůně vanilky je balzámem pro duši i celé tělo. Zbavuje nás únavy, odstraňuje pocity úzkosti, strachu a také špatnou náladu. Svou vůní je schopna podpořit celkovou kondici těla. V neposlední řadě je to velmi účinné afrodiziakum.

Badyán

Toto koření, které vypadá jako malé hvězdy, obsahuje velmi účinné látky, které dokážou tlumit bolest a zklidňovat. Když připravíte z badyánu odvar, získáte úžasnou medicínu, jež léčí kašel, bolest v krku a zároveň pomáhá s revmatickými potížemi či při záchvatech koliky. O badyánu je dokonce známo, že v některých zemích ho žvýkají po jídle jako takzvaný digestiv.


Hřebíček

Naprosto dokonalý je, když nás rozbolí zub. Stačí vložit hřebíček do úst a cucat či rozkousnout. Někdy ho postačí jen přiložit na postižené místo a podržet mezi zuby. Pomáhá také na bolavý žaludek, astma a poradí si s nepříjemným zápachem z úst. Hřebíček účinně likviduje bakterie, mírní křeče a tělu dodává chybějící sílu.

Anýz

Pokud máte problém se svým dechem, snadno si s tím poradí semínka anýzu, která budete žvýkat. Anýz je vhodný také na přípravu čaje. Když jej chvilku povaříte v mléce, získáte vynikající lék proti nespavosti. Účinkuje také jako léčivý prostředek u lidí, kteří trpí nemocemi horních cest dýchacích.

Muškátový oříšek

Vzhledem k tomu, že obsahuje jedovatou látku, jež se nazývá myristicin, může se užívat v mleté podobě, jen ve velice malých dávkách. Přesto je to skvělý pomocník při střevních katarech a nadýmání, podporuje chuť k jídlu a zbavuje nás tak nechutenství. Kromě toho pomáhá na oslabené nervy a zároveň funguje jako účinné afrodiziakum.

Skořice

Toto koření nás zahřeje při chladných dnech, které momentálně prožíváme. Pomáhá proti zánětům, snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi, pozitivně ovlivňuje činnost mozku a také zmírňuje průběh velmi silné menstruace.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..