JCB jako oblíbená značka stavebních a zemědělských firem

JCB jako oblíbená značka stavebních a zemědělských firem

JCB je britská značka, která se specializuje na výrobu a prodej stavebních strojů, zemědělské techniky a dalšího materiálového vybavení. Založena byla v roce 1945 Josephem Cyrilem Bamfordem a je jedním z největších výrobců stavebních strojů na světě.

Historie značky JCB sahá až do roku 1945, kdy Joseph Cyril Bamford začal vyrábět své první stavební stroje v garáži svého domu v Anglii. Jeho první vynález byl tzv. „kangaroo“ – vysokozdvižný vozík pro zemědělskou výrobu, který byl velmi úspěšný a pomohl Bamfordovi rozšířit své podnikání.

V 50. a 60. letech se JCB soustředila na výrobu hydraulických lopatových nakladačů, které se staly jedním z nejprodávanějších produktů společnosti. V roce 1963 představila JCB svůj první teleskopický manipulátor, který se stal dalším úspěchem značky. V následujících letech JCB pokračovala ve výrobě nových typů stavebních strojů, jako jsou buldozery, pásová rypadla, nakladače a další.

V současnosti nabízí JCB širokou škálu produktů, včetně různých typů nakladačů, rypadlových strojů, teleskopických manipulátorů, zemědělských strojů a dalšího materiálového vybavení. Značka se stala jedním z největších výrobců stavebních strojů na světě a prodává své produkty do více než 150 zemí.

V ČR je předním dodavatelem náhradních dílů firma PROFI BAGR s.r.o. z Ostravy, kde najdete největší výběr náhradních dílů pro JCB a další přední výrobce techniky.

JCB je známá nejen pro své výrobky, ale také pro své inovace v oblasti technologií a designu. Značka investuje do vývoje nových technologií, jako jsou systémy řízení a sledování výkonu strojů, a také do vývoje nových materiálů a konstrukčních technologií.

JCB také prosazuje udržitelnost a snižování emisí výfukových plynů ze svých strojů. V roce 2018 představila společnost svůj první elektrický teleskopický manipulátor, který umožňuje provoz bez vypouštění emisí. V současné době má JCB více než 10 000 zaměstnanců.


Jaké modely JCB jsou nejpoužívanější

JCB nabízí širokou škálu stavebních strojů, zemědělské techniky a dalšího materiálového vybavení, včetně různých typů nakladačů, rypadlových strojů, teleskopických manipulátorů a dalších. Mezi nejpoužívanější modely patří:

  1. JCB 3CX – to je klasický model rypadla s nakladačem, který se používá pro řadu stavebních prací. Je vybaven hydraulickým nástrojem pro kopání, přemisťování a nakládání materiálu.
  2. JCB 535-140 – to je teleskopický manipulátor, který se používá pro zemědělské a stavební práce. Má vysokou nosnost a dosah, což umožňuje snadnou manipulaci s těžkými břemeny.
  3. JCB 540-170 – to je další teleskopický manipulátor, který je vybaven vysokou nosností a dosahem a je určen pro stavební a průmyslové účely.
  4. JCB 427 – to je pásový nakladač, který se používá pro stavební a těžební práce. Je vybaven velkou kapacitou a silným hydraulickým systémem.
  5. JCB 437 – to je velký kolový nakladač, který se používá pro náročné stavební práce a těžební účely. Je vybaven silným motorem a velkou nosností.
  6. JCB 8018 – to je malý rýpadlový stroj, který se používá především pro menší stavební práce, jako jsou výkopové práce, výkopové práce pro kabelovody a instalace septiků.
  7. JCB 3TS-8T – to je teleskopický nakladač s vysokým výkonem a univerzálními schopnostmi, který se používá v široké škále stavebních a průmyslových aplikací.
  8. JCB JS220 – to je středně velké rypadlo s nakladačem, které je ideální pro větší stavební projekty, jako jsou silnice, mosty a další velké infrastrukturní projekty.
  9. JCB Fastrac – to je zemědělský traktor, který se používá pro různé úkoly v zemědělství, jako jsou orba, sázení, sklizeň a přeprava. Má vysokou rychlost a je vybaven vyspělou technologií pro pohodlné a efektivní řízení.
  10. JCB Vibromax – to jsou vibrační valčíky, které se používají pro úpravu povrchu silnic, parkovišť a dalších betonových a asfaltových povrchů. Mají velkou sílu a účinnost a jsou velmi oblíbené u stavebních společností po celém světě.Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..