Rodiče zpozorněte, pokud vaše dítě je ještě mladé


Rodiče zpozorněte, pokud vaše dítě je ještě mladé

Rodiče neváhají podávat svým dětem alkohol, a to ve velice útlém věku (například pěna od piva). Zatímco kouření nevidí spousta lidí ráda, alkohol tolerujeme. Je to tím, že jsme si na jeho konzumaci zvykli a neumíme si představit, že bychom přišli do podniku, kde by jej neměli. Alkohol si můžete koupit dokonce i v centrech, které jsou zaměřené na děti (herny apod.)! Často si návyky přenášíme i do dospělosti a proto již v mladém věku můžete ovlivnit hodně.

Jak asi dobře vím, děti nejvíce napodobují okolí. Je to tedy i o kamarádech, se kterými se stýkají. Je rozdíl, pokud po škole jde syn s kamarády na fotbal nebo do hospody. Potom v druhé řadě je to rodinné prostředí, protože pokud navíc ještě syn přijde domu a první věc co uvidí, jak si tatínek otevře lahváč, tak to jistě o nepřehlíží, ale sleduje, vytváří si názory o tom, co je normální a co ne.

Účinky pití alkoholu

Alkohol není pro náš organismus zdraví. Zejména zatěžuje játra, která pod jeho vlivem mohou ztučnět nebo se v nich může vyvinout cirhóza. Poškození jater alkoholem je nevratné a nedá se nijak vyléčit. Alkoholismus ale může způsobit i další potíže, jako je poškození nervových buněk (což vede k demenci nebo mrtvici). Nadměrným pitím je postiženo i srdce, protože může způsobit infarkt, ischemickou chorobu srdeční nebo zvýšení krevního tlaku.


Delirium tremens

Pokud osoba, která byla zvyklá na každodenní příjem alkoholu, najednou toto množství nedostane, může zažívat nepříjemné stavy. Delirium tremens čili alkoholové delirium je život ohrožující stav. Patří mezi nejtěžší formu abstinenčního syndromu. Ten zahrnuje celý soubor příznaků, které se objevují poté, co člověk zneužíval dlouhodobě alkohol, v případě, že přestane alkohol užívat.

Příčiny vzniku deliria

Organismus si zvyknul na příjem určité drogy (nemusí se nutně jednat pouze o alkohol). Nyní, když dostává náhle menší nebo žádné množství, reaguje na to prudkou reakcí. Ta v extrémních případech může dokonce skončit smrtí. Když alkoholik náhle přestane konzumovat alkohol, zvýší se u něj činnost nervové soustavy. Vlivem toho je postižený člověk nepředvídatelný. Typické je pro jeho chování neklid. Člověk se pod vlivem deliria může začít nekontrolovaně třást. Od tohoto je také odvozen název, který překládáme jako „třesoucí šílenství“.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..