Jedlé nádobí – naplní váš žaludek a ušetří životní prostředí

Jedlé nádobí – naplní váš žaludek a ušetří životní prostředí
Jedlé nádobí – naplní váš žaludek a ušetří životní prostředí

S každou párty či narozeninovou oslavou jsou spjaty hromady jednorázového plastového nádobí, které zrovna nesouzní s ekologickým smýšlením. Není žádným tajemstvím, že výroba plastů neustále stoupá a zaplavuje naši planetu. Chcete-li pro přírodu něco udělat, řešením je snědení nejen jídla, ale též nádobí.

Když máte velký hlad

Jedlé nádobí je skvělou alternativou rovněž pro všechny, pro něž je mytí nádobí noční můrou. Špinavé talíře a skleničky prostě sníte. Jsou totiž vyrobeny ze 100% pšeničných otrub, které jsou zahřívány a následně formovány na certifikovaných výrobních zařízeních. Zajímá vás, jak takové nádobí chutná? Dalo by se přirovnat k pečenému chlebu nebo cereáliím. Vzhledem k biologické odbouratelnosti se nádobí do 30 dnů samo rozloží, pokud ho nebudete mít chuť konzumovat.

Vše k servírování

Co vše se dá sníst? Jsou to jedlé talíře, kelímky, brčka a lžičky. Jedná se tedy o nejčastější vybavení, s nímž se setkáme na festivalech, párty či při grilování. Na talíře můžete servírovat cokoliv, jak teplá, tak studená jídla. Pouze při podávání tekutých pokrmů se doporučuje vlévat je na talíř 5 minut před konzumací. Talíře rovněž snesou ohřev v horkovzdušné troubě při teplotě až 180 °C, v mikrovlnce pak výkon 750 W. Jedlé kelímky jsou schopny udržet nápoj až 12 hodin. Jen se vyhněte podávání šumivých a horkých nápojů nebo instantních polévek. Kelímek totiž snese teplotu do 85 °C a zároveň díky výborným termoizolačním vlastnostem udrží nápoj dlouho teplý. Jak je patrné, jedlé nádobí si oblíbí všichni, kteří propagují „zero waste“ životní styl neboli „žádný odpad“. Z tohoto nádobí budou nadšeni i vegani, neboť se v něm nenacházejí žádné živočišné složky. I když si toto nádobí pořídíte jen pro zábavu, abyste pobavili své přátele, příroda vám každopádně poděkuje.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..