Kam dnes s dětmi na výlet?

Kam dnes s dětmi na výlet?

Život se skládá ze zážitků, skrze které se učíme my, ale zejména naše děti. Kam dnes s dětmi na výlet, to je častá otázka, na kterou musíme nalézt odpověď. Váš rodinný výlet se může změnit v krásné dobrodružství, když na něj vyrazíte třeba na kolech. Jižní Čechy jsou nádherné místo plné upravených cyklotras s příznivým terénem i pro méně zdatné cyklisty a rodiny s dětmi. Potřebujete-li k odpočinku více klidu, zkuste vyrazit krásnou a nenáročnou trasou z Jihlavy, třeba až ke zřícenině hradu Rokštejn. Vrátit se můžeme i z Přímělkova do Jihlavy vlakem. Náš hlavní tip na váš dnešní výlet ale vede přímo do Fábuly. Že nevíte, kde to je? Tak to čtěte dál.

Co navštívit v Jihlavě

Vždycky zaberou zvířátka a ZOO v Jihlavě nabízí na ploše 13 ha více než 100 druhů zvířat. Rodinná ZOO se specializuje na kočkovité šelmy, opice a plazy. Je zde připraveno také netradiční dětské hřiště a v mini ZOO mohou děti zvířátka i pohladit a nakrmit. Prohlédněte si i Jihlavské podzemí, které je druhým největším na území republiky a skládá se z vzájemně propojených sklepů vytesaných koncem 13. století ve skále i ve třech patrech pod sebou. Dříve sloužily pro uskladnění piva a řemeslných výrobků. V jejich nejhlubším místě vede trasa 18 m pod povrchem a zdejším unikátem je fosforeskující chodba.

Kamenice nad Lipou a Pohádková říše Fábula

Krásný okruh z Kamenice nad Lipou přes Mnich a Huťský potok mírně zvlněným terénem kolem rybníků, polí a pastvin vede přes obec Mnich, nad kterým se tyčí Památník slovanského bratrství postavený k poctě padlých partyzánů v roce 1945. V Kamenici nad Lipou na vás čeká zámek, expozice s výstavou hraček a krásná zámecká zahrada se starou lípou. Ale hlavně atraktivní zážitkový zábavní park, který je vhodný nejen pro rodiny s dětmi. Pohádková říše Fábula vás zde uvítá, i když prší. Prohlídková trasa sklepením je plná pohádkových postav. Je zde třeba čaroděj, čert i ježibaba.

Pohádková říše Fábula i úniková hra

Čekají vás hlavolamy, bludiště, krásné marionety, obří společenské hry, tvořivé dílny, divadelní pohádky i zážitkový hostinec u loupežníka Bambitky. Také o letošních prázdninách chystají ve Fábulově pohádkové vesničce opravdu hodně krásných akcí. Kam na výlet s dětmi, už dnes určitě víte. Kromě zábavy pro nejmenší vás čeká i novinka sezony 2017, únikovka s názvem Útěk ze žaláře. Výlet do  Fábuly je velkou zážitkovou hrou pro celou rodinu s aktivitami pro nejmenší, starší i dospěláky na celý den. Neváhejte a vyrazte do světa zážitků a interaktivních her. Zábavné parky pro děti jako je Fábula jsou vhodné pro děti různého věku, i když je každé jiné. Některé je klidné a přemýšlivé, druhé chvilku neposedí, třetí nade vše miluje adrenalin a je jako neřízená střela. Některé děti milují kouzla, jiné pohádky, anebo kreativní činnosti. Fábula nabízí všechno. Hlavní myšlenkou je totiž zabavit všechny ve věku od 2 do 99 let a dát jim množství druhů zábavy, a to se zde povedlo.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.