Které bylinky prospívají různým typům pleti?

Které bylinky prospívají různým typům pleti?

Které bylinky prospívají různým typům pleti?

V každé domácnosti se vyskytují různé druhy čerstvých i sušených bylinek, které používáme na dochucení mnoha pokrmů. Není to však jen gastronomie, kde se dají bylinky využít.

Patří k dokonalým přírodním pomocníkům, kteří dokážou pomoci s různými zdravotními problémy. Mezi ně patří i péče o pleť. Bylinky pleti prospívají, stačí jen vybrat ty nejvhodnější.

Jak víme, existují různé druhy pleti a každá z nich je specifická, neboť má odlišné reakce i vlastnosti. Právě díky těmto reakcím je důležité, aby byla každá bylinka vybírána pečlivě a co nejvíce vám prospěla. Vše záleží na tom, jestli máte pleť suchou, mastnou nebo citlivou.

Levandule

Pokud hledáte bylinku, která je schopná omlazovat pokožku, pak je levandule ideální volbou. Tato oblíbená aromatická rostlina patří k těm, jež je možné považovat za univerzální. Hravě vzpruží a povzbudí jakýkoliv typ pleti. K jejím základním vlastnostem řadíme jednoznačně schopnost omladit.

Levandule vyniká silnými regeneračními účinky a charakteristickou, zcela nezaměnitelnou vůni. Takže kromě toho, že prospívá pleti, vás osvěží a pomůže i s relaxací.


Nejlépe uděláte, když si z levandule připravíte opravdu hodně silný odvar, který pak budete aplikovat na obličej. K nanášení používejte klasický vatový tampón.

Tymián

Hodí se zejména pro mastnou a problematickou pleť. Je oblíbený díky antibakteriálním účinkům, které brání tomu, aby docházelo k zanesení pórů nežádoucími nečistotami, zároveň s tím dokáže obličej odmastit (odstraní nadbytečný kožní maz).

Výhodou je, že je po tymiánu pleť úžasně vláčná, protože moc dobře hydratuje. Nehrozí tedy riziko, že by byla pleť suchá. Tymián je vhodný na přípravu pleťové masky, ale také koupele, ta není prospěšná jen pro pleť, ale také podporuje krevní oběh.

Meduňka

O meduňce se nejčastěji hovoří v souvislosti s přípravou čaje, který dokáže uklidnit mysl. Má úžasné aroma a pozitivní hojivé účinky. Dokáže pomoci citlivé a problematické pleti, kterou posílí a velmi příjemně uvolní. To je také důvod, proč je to jedna z nejoblíbenějších bylinek před spaním.

Kromě již zmíněného čaje, který si můžete uvařit třeba k večerní televizi, si poté napusťte vanu a dopřejte si hřejivou meduňkovou koupel. Ta vás i vaši pleť dokonale zklidní ještě předtím, než půjdete spát. Jakmile si dáte koupel, jděte si rovnou lehnout, aniž byste cokoliv dělali či řešili.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..