Které potraviny nás omladí?

Které potraviny nás omladí?

Které potraviny nás omladí?

Většina z nás si myslí, že k tomu, abychom vypadali mladší, nám můžou pomoci jen výživné krémy, pleťové vody a masky na obličej, které mají mít naprosto zázračné účinky.

Přitom bohatě stačí, když se naučíme jíst správné potraviny a přizpůsobíme jim i svůj jídelníček. Vhodně složená potrava vás může omladit až o několik let. Které potraviny zařadit na jídelníček?

Rajčata

Obsažený lykopen a také červené barvivo pomáhají kůži lépe odolávat silným slunečním paprskům, aby nebyla tolik náchylná ke spálení. Díky tomu si udrží mladistvý vzhled a krásu i po častějším opalování.

Ryby

Tím největším pomocníkem je bezesporu losos, ale v podstatě jsou prospěšné skoro všechny ryby (ančovičky, sardinky, makrela), protože jsou velmi důležitým zdrojem omega3 mastných kyselin, jež jsou vhodné zejména pro ty jedince, kteří trpí na suchou a červenou kůži, která je náchylná k ekzémům. Poradí si dokonce i s nepříjemnou lupénkou.

Čokoláda

Nemusíte hned začít s konzumací čokolády na kila, ale malý kousek opravdu kvalitní čokolády občas neškodí. Je známá tím, že prospívá pokožce, neboť kakaové boby vyživují pleť a podporují tvorbu kolagenu. Zásluhou toho je pokožka úžasně jemná a pružná. Velmi prospěšná je čokoládová pleťová maska.


  • Do horké lázně rozlámete 1 tabulku tmavé čokolády do horké lázně, necháte ji rozpustit, poté odstavíte, aby vychladla, a nanesete na obličej. Necháte působit 15 minut a opláchnete teplou vodou.

Mrkev

Díky tomu, že je bohatá na provitamin A neboli betakaroten postará se o to, že se vaše pokožka bude mnohem lépe a rychleji opalovat, takže vám ke krásnému opálení postačí o hodně kratší pobyt na slunci. Zároveň s tím vám snědá pokožka vydrží déle.

Avokádo

Obsahuje velké množství vitaminu E, omega-3 mastných kyselin a také nenasycených mastných kyselin. Avokádo pokožku hydratuje zevnitř a také se postará o dostatek kolagenu, s jehož tvorbou pomůže.

Červená paprika

Je bohatá na vitamin C a obsahuje žluté barvivo lutein zlepšující pružnost pleti, takže se vrásky tvoří mnohem pomaleji. Jestliže vaše tělo obsahuje dostatečné množství luteinu, může významně zpomalit přirozený proces stárnutí.

Pomerančový džus

Samozřejmě nejde o kupované džusy, protože v těch vitaminu C moc nenajdete, ale čerstvě vymačkanou šťávu, kterou si každé ráno připravíte ke snídani. Vitamin C a kolagen zajistí, že vaše pokožka se bude regenerovat, získá lepší ochranu proti vnějším vlivům a navíc bude nadýchaná.

Krevety

Většina mořských plodů obsahuje velké množství mědi. Ta je nepostradatelná pro tvorbu melaninu, což je přírodní tmavý pigment. Ten chrání pokožku proti slunci, přispívá k tvorbě kolagenu a elastinu, díky čemuž bude pleť přirozeně napnutá.

Koření

Možná vás to překvapí, ale koření jako zázvor, skořice nebo chilli, jsou pro pleť naprosto dokonalou pomocí. Skořice se postará o dostatečné množství kolagenu, chilli pomáhá zpomalit stárnutí a zázvor vás může zbavit znamének a stařeckých skvrn.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.