Který kolagen je pro vás nejlepší?

Který kolagen je pro vás nejlepší?
Který kolagen je pro vás nejlepší?

Kolagen je zázračnou látkou, která pomáhá omladit. To máme v podvědomí všichni. Víte ovšem, proč je prospěšný, jak funguje a jaké typy kolagenu existují? Jestli ne, seznámíme vás s tímto proteinem blíže. Do jakých skupin se dělí, který je nejlepší a proč si zvolit hydrolyzovaný kolagen?

Kolagen – jaké jsou typy?

Kolagen samotný se vyskytuje v našem těle přirozeně. Jde o jakousi bílkovinu, která je podstatou pojivových tkání organismu. Nejčastěji jej najdeme tedy ve vazech, chrupavkách, kostech i kůži. Umí regenerovat a tedy i omlazovat. Jen pro upřesnění, kolagen se od tradiční bílkoviny liší složením jeho aminokyselin, postrádá esenciální aminokyselinu Tryptofan. Tu si tělo neumí vytvořit. Kolagen samotný proto nemůže nahradit klasickou bílkovinu. Proto jej například fitness nadšenci nemají na svém stravovacím plánu jako efektivní protein. Zpět ale ke kolagenu samotnému. S věkem tělu ubývá, jde jej ale doplňovat. Můžete si vybrat z několika forem, mrkněte ale i na původ kolagenu. Jde o bílkovinu živočišného původu, všeobecně se tak dělí na hovězí, vepřový a rybí. Nejlepší kolagen je podle expertů ten rybí, resp. jeho přirozená forma nám bude nejvíc svědčit. Díky speciálnímu způsobu hydrolýzy si uchová množství potřebných aminokyselin. Nejlépe se tak vstřebává do těla. Na hovězí a vepřový kolagen nezanevřete, pokud jsou upraveny právě onou hydrolýzou, jsou tyto kolageny rovněž prospěšné.

Jak vybrat nejlepší kolagen?

Kolagen nemusíte mít pouze ve své bazální podobě, zkuste například ten obohacen o kyselinu hyaluronovou. Například Collagen z Woldoshop.cz, který navíc právě obsahuje kolagen v hydrolyzované formě. Nejlepší kolagen, který se navíc hodí i pro formu keto diety nebo paleo stravy. V této formě podporuje správnou funkci kloubů, zlepšuje funkci paměti, snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje funkci střev a funguje jako prevence před srdečními nemocemi. Svědčí i naší pleti, zlepšuje její elasticitu a oddaluje vznik vrásek. Také posiluje nehty, i vaše vlasy budou pevnější a odolnější. Kolagen rovněž pomáhá spalovat tuk a lépe si budujete svalovou hmotu, byť, jak jsme zmínili, nejde o klasickou formu proteinu. Jej ale může skvěle doplňovat, jen umocníte efekt působení bílkovin samotných.

Hydrolyzovaný kolagen

Zajímá vás, jak vzniká hydrolyzovaný kolagen? Hydrolýza umožní, aby se z proteinových fibril kolagenu vytvořily menší kolagenní peptidy, které se lépe vstřebávají. Organismus takto upravený kolagen snáze přijme a bílkovina může dělat parádu, tedy regenerovat, uzdravovat a omlazovat. Mějte na paměti, že už kolem 20. roku se produkce kolagenu zpomaluje a ve věku 40 let už jeho vznik rapidně klesá. Proto tedy stárneme. Kdo ovšem ví, po jakém doplňku stravy sáhnout, našel vlastně elixír mládí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..