Kvasinkové infekce u žen může ovlivňovat i špatná životospráva

Kvasinkové infekce u žen může ovlivňovat i špatná životospráva
Kvasinkové infekce u žen může ovlivňovat i špatná životospráva

Přemíra alkoholu, málo pohybu, špatná strava nebo nechráněný pohlavní styk mnohdy i s více partnery. To vše vede k mnoha ženským onemocněním, jako jsou například kondylomata, vaginální mykóza nebo kvasinková infekce. Vyřešení těchto problémů může být mnohdy náročné, zdlouhavé či problematické – a není radno tyto nemoci nijak podceňovat.

Kondylomata není nebezpečná, ale je velmi neestetická

Kondylomata, neboli venerické bradavice jsou poměrně rozšířenou pohlavní nemocí. Nejsou životu nebezpečné, ale jsou opravdu hodně neestetické. Nejčastěji je můžete dostat při pohlavním sexu, proto není dobré střídat několik partnerů. Též použití infikovaného nebo špinavého ručníku či spodního prádla vám může tento problém přinést do života. V momentě, kdy zjistíte jejich výskyt, nebojte se obrátit na svého gynekologa. Odstranění bývá většinou bezbolestné.

Vaginální mykóza

Vaginální mykóza je poševní kvasinková infekce. Kvasinky jsou běžné, ale když se přemnoží, nastává problém. Mykózu způsobuje:

  • přemíra alkoholu,
  • zvýšená konzumace cukrů,
  • bílé pečivo,
  • nedostatek pohybu,
  • spodní prádlo, které není dostatečně prodyšné,
  • sexuální styk, i když vaginální mykóza není pohlavní nemoc.

S mykózou si dokážete poradit i sama, protože v lékárnách jsou volně dostupné prostředky k její léčbě. Pokud však problém přetrvává, nebo se opakuje, měla byste navštívit svého lékaře.

Kvasinková infekce potrápila alespoň jednou v životě až 75 % žen

Neustálé svědění či pálení, výtok a v neposlední řadě nepříjemný zápach. Takové příznaky má kvasinková infekce. Toto onemocnění je pro každou ženu velmi nepříjemné a mnohdy bolestivé.  Samotná léčba nestačí. Pokud se vám onemocnění neustále vrací, je nejvyšší čas, krom pravidelné hygieny, změnit životosprávu. Přidejte do jídelníčku více ovoce a zeleniny a věnujte pozornost i správnému pitnému režimu.

Správným životním stylem předejdete řadě nepříjemných onemocnění, a nejen těch vaginálních. Hlavně s přibývajícím věkem je potřeba se dívat na to, co jíte a jak se o své tělo staráte.

Zdroj obrázku: { Leszek Glasner} / Shutterstock.com

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..